ASUS’un Cirosu Her Yıl Yüzde 25 BüyüyorDestek: Test Link
İnternet

Asus_logo

Kısa bir süre önce ASUS Sistem İş Grubu’nun Türkiye, İsrail ve Afrika’daki ASUS operasyonlarını kapsayan Bölge Direktörü görevine atanan Shawn Chang, 20 Mart’ta düzenlenen bir basın toplantısında ASUS’un büyümesine dair rakamlar paylaştı. Taşınabilir bilgisayar kategorisinde dünya çapında yüzde 12’lik bir paya sahip olduklarını söyleyen Chang, bir örnek vererek geçen yıl Nexus 7 ürününün piyasaya sürüldükten sonraki altı ay içinde 6,5 milyon adet satıldığını belirtti.

Getirdiği yeniliklerle yeni dijital çağdaki liderlik vizyonunu hep daha üst seviyelere taşıyan ASUS, son dönemdeki gelişmelerini 20 Mart’ta İstanbul’da düzenlediği bir basın toplantısında anlattı. ASUS Sistem İş Grubu Türkiye, İsrail ve Afrika Bölge Müdürü Shawn Chang ile ASUS Türkiye Sistem İş Grubu Ülke Müdürü Bora Aras bu toplantıda hem teknoloji sektörünü hem de ASUS’un gelecek planlarını değerlendirdi.

Bora_Aras_ve_Shawn_Chang-webeyn

Shawn Chang’ın ASUS’un kuruluşundan bu yana geçirdiği aşamaları kısaca özetlemesiyle başlayan toplantıda Chang ASUS’un en büyük farkının mühendislik altyapısının oluşturduğunu, bunun da Ar-Ge açısından ASUS’u çok güçlü kıldığını belirttikten sonra, şunları ekledi: “Tasarım bizim için çok önemli, dünyanın her yerinden tasarımcılarla çalışıyoruz. Bu sebeple pek çok farklı ülkeden tasarım ödülleri aldık.

Toplantıda ASUS’un cirosuna dair bilgiler de verildi. 2012 yılını 15,2 milyar dolar ciroyla kapattıklarını belirten Chang, 2013 yılında bu rakamı 19,3 milyar dolar olarak hedeflediklerini söyledi. 2009-2012 yılları arasında yıllık yaklaşık yüzde 25’lik ciro artışı yakaladıklarını, bu cironun yüzde 80’nin sistem iş grubu ürünlerinden (dizüstü bilgisiyar, tablet, vb.), yüzde 20’sinin ise open platform iş grubu ürünlerinden (PC bileşenleri) geldiğini belirtti.

2012 yılında ise Türkiye’de taşınabilir bilgisayar kategorisinde birinci sırada olduklarını söyleyen Chang, 2012’nin ilk yarısında dünyada dizüstü bilgisayar ve tablet pazarında 5. sırada olduklarını, 3. çeyrekte 4. sıraya yükseldiklerini ve 4. çeyrekte 2. sıraya yükselerek, ilk sıradaki rakipleriyle aralarındaki farkı çok azalttıklarının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.