Arnica Ütüler, Ütüyü Çok Sevdirecek



Destek: Test Link
Diğer

İnsanlar tarih boyunca her zaman kıyafetlerindeki kırışıklıkları düzeltmek için çaba göstermişlerdir. Üstelik bu çaba sadece kıyafetler için de olmamıştır. Kullanılan masa örtülerinden, çarşaflara, tül ve perdelerden el bezlerine kadar geniş bir alanda kırışıklık asla kabul görmemiş öyle ki çoğu zaman kötü bir izlenim sayılmıştır.

Günümüzde hala kırışık kıyafet giymek ayıp ya da diğer insanlara karşı saygısızlık olarak kabul görmektedir. Hal böyle olunca da insanlar uzun yıllar önce kırışıklıkları yok etmek adına yollar aramaya başlamışlardır. İlk olarak odun, mermer ve cam gibi aletler yardımıyla kırışıklıklar düzeltilmeye çalışılmış, taşların ısıtılıp giysilerin üzerinde gezdirilmesi ile ütünün temelleri de atılmaya başlamış. Zamanla ocaklarda ısıtılarak kullanılan düzleştiricilerin yerini oyuk haznesi olan ve buraya kor ve kömür konularak sıcak kalması sağlanan düzenekler almış. Kısacası ütü zaman yolculuğunda her daim bir ihtiyaç olmuş ve teknolojisi gün be gün kendini yenilemiştir.

Arnica

Kırışıklıkları Düzeltmek Çok Daha Keyifli

Modern zamanda insanların en büyük yardımcıları şüphesiz ki teknolojik aletler. Her gün gelişen teknoloji günümüzde sunduğu yeni aletlerle, ev işleri sözlüğünde en sevilmeyen iş olarak geçen ütüyü dahi sevdirir hale geldi.

Eşyaları içine konan suyun buharıyla nemlendiren ve kırışıklıkların kolayca açılmasını sağlayan buharlı ütüler son zamanların en kullanışlı ev aletlerinden. Bu işi yapmaya hala sıcak bakmayanlar, çeşitli ütü fiyatları, binlerce model ve seçenek arasında nasıl bir seçim yapacağını bilemeyenler, Arnica modelleriyle bir an önce tanışmalı. Her bütçeye uygun, kullanışlı ve şık Arnicalar, kırışıklıkları düzeltmeyi çok daha keyifli hale getirecek.

Ofisin Gözdesi; ‘Arnica Violet 2600’

Örneğin; iş ve ofis ortamında sık sık takım elbise kullanıyorsanız: Arnica Violet 2600 Plus Şok Mavi Buharlı Ütü tam size göre. Takım elbiseler için özel olarak tasarlanan şok buhar ve sprey özelliği kumaş pantolonlar zahmetsizce çizgi görünümü oluşturmanıza destek oluyor. Ayrıca farklı giysi çeşitlerine göre yapacağınız ısı ve buhar ayarı ile kumaşlara zarar vermeden kırışıklık giderme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Arnica seramik tabanı sayesinde ısıyı daha iyi ileterek; parlama, yanma ve yapışma risklerini de en aza indiriyor.

Teknolojisinin ne kadar ilerlediğinden bahsetmiştik. Kazanı kömürle doldurulan makinelerden, buharlı kazanlı makinelere… Günümüzde üreticiler kullanıcılar için her şeyi düşünüyor. Malum kıyafet ütüleme işi kimi zaman uzun saatler de sürebiliyor ve yorucu bir iş olabiliyor. Burada da devreye tabi ki yine teknoloji giriyor. Mesela; Arnica PufPuf Şok Pembe Buharlı Ütü, el ve bileği zorlamayan ergonomik tutuş tasarımıyla kullanıcısına oldukça rahat bir kullanım olanağı sunuyor.

Yüksek Performans Arayanlara Arnica Buhar Kazanlı Rose

Bildiğiniz gibi buharlı ütülerin çalışma prensibi, haznesine konan suyu, buhar haline getirmesi ve bu buharın eşyalara püskürtülerek kırışıklıkların daha kolay açılması şeklindedir. Ancak bir de buharlı kazanlı ütüler var ki onlar da ayrıca su konacak ayrı bir hazne yer alıyor. Yani kazana konan su, buhar haline dönüştürülüp ütüye iletiliyor. Bağımsız bir kazan daha çok su ve dolayısıyla da daha çok buhar demek. Yüksek performans arayanlar için Arnica Buhar Kazanlı Ütü Rose, beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Buhar teknolojisinin tüm yeniliklerini sunan Rose; 1.7 litre su haznesi ve 400 gram şok buhar kapasitesine sahip. Seramik tabanının yanı sıra 120 gram sürekli buhar kapasitesi ile de kumaş yüzeyinin daha hızlı ve istenilen seviyede düzleştirilebilmesini sağlıyor. Güçlü kuru buhar püskürtme özelliğiyle dikkat çeken Rose, çalışırken sürekli dolum yapılabilen kazanı, otomatik kapanma ve emniyet kilidi sistemi, 2 dakika içinde kullanıma hazır hale gelmesi, çift seviyeli sıcaklık kontrolü, düşük sesli çalışma özelliği ve kireç çözücü sistemi ile de oldukça göz dolduruyor.

Siz de ütü yapmaktan keyif almak için hemen Arnica modelleri ile tanışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.