Apple Watch Tanıtıldı!Destek: Test Link
Donanım & Yazılım

Apple, uzun süredir gündemde olan akıllı saatini nihayet tanıttı. Apple Watch ile ilgili detaylar haberimizde.

Akıllı saatin tanıtılıp tanıtılmayacağı ile ilgili soru işaretleri vardı ve uzun süredir gündemde yerini koruyordu. Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı tanıttığı etkinlikte “Apple Watch” adını verdiği akıllı saatini de tanıttı.

Apple-Watch-webeyn-2

Özelleştirilebilir saat göstergesi sunan Apple Watch, Fitness ve sağlık uygulamalarıyla birlikte geliyor. Hareket algılayıcısının da yer aldığı Apple Watch, Siri destekli. Siri destekleyen iPhone modellerinde olduğu gibi Apple Watch ile de konuşmak mümkün olacak. Tabi Türkçe desteği ne yazık ki halen yok.

Apple-Watch-webeyn-4

2 farklı boyut ve 3 farklı materyale sahip olan Apple Watch, farklı renklerde kayışlara da sahip. iPhone ile birlikte kullanılacak olan Apple Watch, Harita konusunda da iddialı gözüküyor. Apple’ın akıllı saati, yürürken konumunuzu otomatik olarak belirleyecek.

Apple-Watch-webeyn

Kullanıcılar, iPhone’ları üzerinden Apple iWatch ile Facebook, Twitter ve Pinterest gibi uygulamalara ulaşabilecek.

Fiyat ve uyumluluk

Apple Watch, iPhone 5 ve sonrası tüm modellerle uyumlu olarak çalışacak. Fiyatı ise 349 dolar olarak açıklandı. 2015’in başında satışa sunulacak. Ek olarak Apple Watch, Apple’ın iPhone 6 ile birlikte duyurduğu mobil ödeme sistemi ApplePay’i de destekleyecek.

watch-twitter-webeyn

Apple Watch’un arkadaşlarınıza kalp atışı gönderme ve NFC özelliği ile temassız ödeme yapma gibi özellikleri de bulunuyor. Apple Watch ile ilgili detaylar şimdilik bu kadar. Yeni gelişmeler olduğunda haberimizi güncelleyeceğiz.

Tanıtım videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.