Apple: Fotoğrafların Sızdırılması iCloud İle Alakalı DeğilDestek: Test Link
Mobil Dünya

Son 2-3 günün sıcak gündemi olan ünlülerin fotoğraflarının sızdırılmasıyla ilgili açıklama yapan Apple, olayın iCloud ile bir alakası olmadığını belirtti.

Hatırlarsanız, bazı Hollywood ünlülerinin fotoğrafları sızdırılmıştı ve sızdıranların ünlülerin iCloud hesaplarını hackleyerek yaptıkları iddia edilmişti. Kısa bir süre önce konuyu araştıran Apple, yeni bir açıklama yaptı.

Paylaştığı açıklamada Jennifer Lawrence, Kate Upton ve Lea Michele gibi ünlülerin fotoğraflarının sızdırıldığını doğrulayan Apple, bu olayın ardından mühendislerini harekete geçirdiğini ve 40 saati aşan süre zarfında yapılan araştırmada olayın iCloud ile alakası olmadığını açıkladı.

“Saldırı doğrudan ünlülere yapıldı”

Apple’ın paylaştığı açıklamaya göre ünlülere yapılan bu saldırı, doğrudan kendilerini hedef alıyor. Apple, ünlülerin doğrudan hesaplarına ve şifrelerine yönelik çalışmalar yapıldığını, sistemdeki açıktan kaynaklanmadığını ve suçluları bulmak için güvenlik güçleriyle beraber çalışma yaptıklarını söyledi.

Apple, kullanıcıların bu tarz saldırılara karşı daha güvenli olmaları için iki aşamalı kimlik doğrulama sistemini de önerdi. İki aşamalı kimlik doğrulaması hakkında daha fazla bilgi için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.