Apple Store Türkiye Mağazası AçıldıDestek: Test Link
Kurumsal

Apple CEO’su Tim Cook’un “Dünyanın en farklısı olacak” şeklinde belirttiği Apple Store Türkiye mağazası, 5 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 10:00’da açıldı.

Açılış sebebiyle çok sayıda kişi Zorlu Center‘daki mağazaya akın etti. Mağaza çalışanları ilk müşterileri alkışlar eşliğinde karşıladı ve ilk 4500 kişiye tişört hediye edildi. Mağaza görsellerini en alt kısımdaki buton aracılığıyla görebileceğinizi hatırlatalım.

Apple mağazalarının önemi

Dünya genelindeki Apple mağazaları tasarımlarıyla ön plana çıkan mağazalar. Zorlu Center içerisinde yer alan Apple Store, patentli özel cam merdivenler ve üst kat aydınlatması için cam duvarlara sahip. Aynı zamanda belirtilene göre dünyada en çok cam kullanılan Apple mağazası, Türkiye‘de Zorlu Center’da açılan mağaza.

Apple Store‘ların iç dekorasyonunun ABD‘de ticari marka olarak tescil ettirildiğini de belirtmek gerekiyor. Cam panelli ön cephe, gömülü aydınlatma araçları ve sıralı diktörtgen masalarının ticari hakları Apple‘a ait. Ayrıca cam merdivenlerin de patenti Apple’a ait durumda. Apple’ın dünya genelinde ilgi gören ‘sadelik‘ anlayışı, mağazalarına da yansıyor.

Apple’ın Türkiye’de Zorlu Center’daki mağazaya ek olarak başka mağazalar da açmayı planladığı belirtiliyor. Zorlu Center’daki mağazada 100 kişi hizmet veriyor, ücretsiz Wi-Fi bulunuyor ve tamamı internete bağlı olarak 200 teşhir ürünü bulunuyor.

Mağaza ile ilgili bir diğer ilginç detay ise ödeme ile ilgili. Müşteriler çeşitli Apple ürünlerini satın almak istediğinde yardımcı olan personel, müşterinin kredi kartı ile ödemeyi iPod Touch üzerinden kabul ediyor.

Kullanıcılar yurt dışından aldıkları cihazlarını kendilerine ait olduğunu gösteren herhangi bir belge ile Apple Store Türkiye mağazasına götürdüklerinde teknik destek alabilecek.

Kullanıcılar Apple‘ın Türkiye’deki mağazası ile garanti hizmetinden yararlanabilecek, tanıtılan Apple ürünleri Türkiye‘ye daha çabuk gelecek. Apple CEO’su Tim Cook, Twitter hesabı üzerinden teşekkür etti.

Mağaza görselleri

Tasarımıyla dikkat çeken Apple Store Türkiye mağazasının görsellerini alt kısımdaki buton aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.