Apple, Güç Adaptörü Değiştirme Programı BaşlattıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Apple, 5W Avrupa USB güç adaptörünün ısınabileceğini belirledi ve bunun için ücretsiz değişim programı başlattı.

Apple’ın resmi sitesinde yer verdiği detaylar şu şekilde:

Apple, Apple 5W Avrupa USB güç adaptörünün aşırı ısınabileceğini ve bir güvenlik riski oluşturabileceğini belirledi. Bu adaptör Ekim 2009’dan Eylül 2012’ye kadar, aşağıda listelenen ülkelerde satılan tüm iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4s modelleri ile birlikte verilmiştir. Ayrıca bağımsız aksesuar olarak da satılmıştır.

Müşteri güvenliği her zaman Apple’ın birinci önceliğidir. Bu nedenle, etkilenen tüm güç adaptörlerini kendi isteğimizle yeni, yeniden tasarlanmış bir adaptörle ücretsiz olarak değiştirmeye karar verdik. Müşterilerin etkilenmiş tüm adaptörleri aşağıdaki değiştirme işlemini kullanarak bir an önce değiştirmelerini öneriyoruz.

Not: Diğer Apple 5W USB güç adaptörleri bu programın bir parçası değildir.

Adaptörünüzü belirleme

Adaptörünüzün uçları arasındaki etikete bakın ve bunu aşağıda kırmızı olarak belirtilen resimler ile karşılaştırın. Etkilenen adaptörü belirlemenin yöntemi model numarasına ve “CE” harflerinin rengine bakmaktır.

Etkilenen adaptörlerde Model A1300 yazar ve “CE” harflerinin rengi düz gridir. Sorundan etkilenen bir adaptöre sahipseniz adaptörü kullanmayın ve yenisiyle değiştirin. Yeni bir adaptör alana kadar iPhone’unuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayarak şarj edebilirsiniz.

Yeniden tasarlanan adaptörde Model A1400 yazar ve “CE” harfleri gri renkte vurgulanmıştır. Adaptörünüzü değiştirmeniz gerekmez.

apple-adaptor-degisim-programii-webeyn

Değişim İşlemi

Etkilenen adaptörü bir Apple Store’a veya programa katılan bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına götürün. 18 Haziran 2014’ten itibaren, Kablosuz iletişim operatörü iş ortakları da programa katılacaktır. Değişim işleminin bir parçası olarak iPhone’unuzun seri numarasını doğrulamamız gerekir, lütfen iPhone’unuzu yanınızda getirin.

Etkilenen adaptör çevreye zarar vermeyecek şekilde atılacaktır.

Katılım yeri bulun:

 • Apple Store – Buradan randevu alın.
 • Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı – Buradan bulun.
 • Kablosuz iletişim operatörü iş ortağı – Buradan bulun.
 • Ek Bilgiler

  Bu sorun nedeniyle yapılan bir değişim için ödeme yaptığınızı düşünüyorsanız para iadesiyle ilgili olarak Apple’a başvurun.

  apple-adaptor-degisim-programi-ulke-listesiwebeyn

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.