Android Wear Ev Cihazlarınızı Kontrol EdecekDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Apple’ın geliştiriciler konferansı olan WWDC 14’te HomeKit ev teknolojileriyle entegrasyon kitini duyurmasının ardından Google, bir süre sonra Android Wear’ı tanıtmıştı. Android Wear işletim sistemine sahip cihazlar ile mobil cihazlar arasında bağlantı kurması planlanan uygulamanın da yayınlanmasıyla, mobil cihazların evdeki bazı kontrolleri sağlaması bekleniyor.

Akılda çeşitli fikirler canlandırmakta olan bu yenilik, evi tamamen otomatik bir şekilde kullanmanıza olanak sağlayacağa benziyor. Bu alanda geliştirici Doug Gregory’nin Gear Live akıllı saati ile hazırladığı Android Wear video çalışması işlemin nasıl gerçekleşeceğini gözler önüne seriyor.

Akıllı saat üzerinden lambaları ve garajı kontrol etmeyi sağlayan sistem olan AutoVera, “Ok Google” komutuyla cihazları kontrol edebiliyor. Üstüne üstlük bu sistem sayesinde görüntülü olarak komutun uygulanıp uygulanmadığını görme şansına da sahip oluyorsunuz.

Henüz tamamen entegre edilerek satışa sunulmamış bu sistemin ne zaman tam olarak dağıtıma başlanacağı hakkında kesin bir bilgi yok.

Evinizin böyle bir sistemle donatılmasını ister miydiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.