Android 4.2.2 Jelly Bean İle Gelen YeniliklerDestek: Test Link
Mobil Dünya

Android

Android 4.2.2 Jelly Bean‘nin dağıtılmaya başlandığını sizlerle paylaşmıştık. Takju sürümünden sonra bu akşam itibari ile yakju sürümü cihazlar için de dağıtılmaya başlandı.

Android_4_2_2_webeynAn itibari ile de Türkiye’deki Nexus’lara güncelleme gelmeye başladı. 44 MB (Galaxy Nexus için) boyutunda olan JDQ39 derleme numarasına sahip güncelleme “Performans ve optimizasyon artışı” başlığı altında geldi. Büyük ihtimal Android 5.0 Key Lime Pie‘dan önce gelen son güncelleme Android 4.2.2 olacak ve bunun üzerine Jelly Bean‘e tekrar bir güncelleme gelmeyecektir. Jelly Bean’de 4.2 ile birlikte Google‘ın Project Butter‘ından eser kalmamıştı. Ama bu güncelleme ile birlikte ciddi performans iyileştirmeleri yaparak bizi tekrar mutlu ettiler.

Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesi ile gelen yenilikler ise şöyle;

– AOSP’a dahil olan hızlı ayarlarda WiFi ve Bluetooth basılı tutarak açılıp kapatılabiliyor.
– Açık uygulamaların kapatma hızındaki yavaşlık ve donma giderilip hızı arttırılmış.
Tuş kilidinin açılma hızı ciddi derecede artmış.
– İndirilen ya da güncellenen uygulamaların önceden sadece yüzdeleri yazarken artık kalan süre de yazıyor.
– Bluetooth A2DP  ile yaşanan bazı sorunlar çözülmüş.
– Nexus 7’de bildirim çubuğunun açılmasında oluşan problem de ortadan kaldırılmış.
– Kablosuz şarj cihazı için yeni sesler eklenmiş ve batarya seviyesi düştüğü zaman çıkan ses de değiştirilmiş durumda.

 

PRESS

Yorumlar

 1. Valla Atakan şu anda bende 4.2.1 sürümü yüklü ve inanılmaz derecede hızlı ve akıcı. Bu güncelleme ile daha bu hız nereye kadar gider acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum 🙂 Bu arada henüz nexus 4 lere gelmedi güncelleme. Türkiye’de sadece galaxy nexuslara geldi herhalde.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Can Altıparmak

   Şuan takju ve yakju sürümü Galaxy Nexus’lara geldi. Nexus 7’lere de gelmeye başladı. Ama 4.2.1 hiç hızlı değil dostum onu söyleyeyim 4.1.2 ondan daha stabil ve güzeldi. 4.2.2 kullanınca göreceksin cihaz tekrar Project Butter seviyesine gelmiş.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • aynen katılıyorum. 4.2.1’de çok takılıyordu, lag’ler cirit atıyordu, 4.2.2 ile ciddi iyileşme gözlemledim. @Samsung Galaxy S – i9000 – CyanogenMod Nightly 10.1 – 4.2.2

    Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Arkadaşlar güncellemelerin tarihi ve kontrolü için Companion yani bilgisayarınızda yüklü olan proğramı ve güncel smartphone bloglarını takip ediniz.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.