Amazon Fire Phone TanıtıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Dünyanın en popüler alışveriş sitelerinden olan Amazon, kendi adını taşıyan akıllı telefonu Fire Phone’u resmi olarak tanıttı.

Bir süre önce Amazon’un akıllı telefonunun Haziran ayında tanıtılacağına dair haberler gelmişti ve sizlerle paylaşmıştık.

Amazon Fire Phone’un, 25 Haziran’da AT&T operatörü tarafından 199 dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunulacağı belirtiliyor. Diğer aylarda ise farklı ülkelerde satışa sunulacak.

Amazon-Fire-Phone-webeyn

Amazon Fire Phone; 2.2 GHz 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 2 GB RAM, 4.7 inç HD ekran, 32 ile 64 GB dahili depolama alanı, 9 mm. kalınlık, 160 gr. ağırlık ve OIS destekli 13 megapiksel arka kamera gibi başlıca teknik özelliklere sahip. Hoparlörler ve malzeme kalitesi konusunda da iddialı olduğu belirtilen Fire Phone’da kullanıcılara fotoğraflar için sınırsız depolama alanı sunuluyor. Amazon’un bulut servisleri konusundaki avantajı burada karşımıza çıkıyor. Android alt yapısına sahip Fire OS 3.5 işletim sisteminin yer aldığı telefon, Amazon tarafından özelleştirilmiş arayüzle geliyor.

Prime Video ve Prime Music gibi pek çok servis, Fire Phone ile birlikte geliyor. Duyduğu şeyleri algılayabilen ve satın alma imkânı sunan Firefly de Fire Phone üzerinde geliyor.

Ek olarak kullanıcılar, telefonda bulunan Mayday tuşuna bastıktan sonra canlı olarak görüntülü iletişimle Amazon müşteri temsilcilerine sadece 15 saniye içerisinde bağlanabiliyor.

Fire Phone için Amazon’un resmi sitesi üzerinden ön sipariş alınmaya başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.