Alan Adınızla Bitly KullanınDestek: Test Link
Nasıl Yapılır?, Webmaster

Paylaşımlarınızda, özellikle sosyal ağlarda paylaştığınız bağlantıları çeşitli URL kısaltma siteleri ile kısaltıp paylaşmak çok daha iyi bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Kendi alan adınızı (domain) ve Bitly alt yapısını kullanarak URL kısaltmalarınızı kolayca yapabilirsiniz.

Kendi alan adınızla URL kısaltma kullanma hizmeti, Bitly‘in kullanıcılarına sunduğu güzelliklerden yalnızca bir tanesi.

Alan adını bit.ly’e bağlama

Yapmanız gereken oldukça basit.

Önce bit.ly’e giriş yapmanız gerekiyor.
Ayarlar’da Advanced kısmından alan adınızı bağlıyorsunuz.

Daha kısa yol: Buraya tıklayın ve alan adınızı ekleyin…

Size verdiği yönlendirme bilgilerine göre (A ve CNAME kaydından isteğe bağlı olarak birine karar verin) alan adınızı yönlendirin. Geriye yapmanız gereken tek birşey kalıyor, o da beklemek. Bir süre sonra aynı bölüme girdiğinizde alan adınızın yönlendiğini ve kullanmaya hazır hale geldiğini göreceksiniz. Daha sonra Advanced kısmında “Default short domain for your bitmarks” yazan yerin yanındaki kutucuktan alan adınızı seçin ve bağlantılarınızı kısaltmaya başlayın…

Yorumlar

 1. cname ve a record yaptım siteye girdiğimde bit.ly ye yönlendiriyor ” ozicab.in ” ama hala ” Short Domain verification failed for “ozicab.in”. Neither an A Record nor a CNAME record was found. ” hatasını veriyor yardım etme şansın varmı acaba işin yoksa 🙂

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Yönlendirme işlemini yaptıktan sonra geriye yapman gereken tek şey kalıyor; beklemek. Tam anlamıyla yönlendikten sonra ayarlarda domain çıkmaya başlayacaktır.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Merhaba,
   Bitly kullanabilmek için sadece bu hizmete özel alan adınızın olması gerekiyor. Yani yayında olan bir web sitenizi değil, tamamen ayrı ve faaliyette olmayan bir alan adını Bitly’e yönlendirmelisiniz.

   Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.