YouTube’a Türkçe Dil Desteği Geldi!Destek: Test Link
Sosyal Ağlar

YouTube banner

YouTube son zamanlarda birçok dilin olması ve Türkçe dilinin olmaması sebebiyle çok eleştiri alıyordu. Artık YouTube’u Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Kısa bir süre önce YouTube’daki dil seçenekleri arasında Türkçe’yi de görmüştük ve bir yazı yayınlamıştık: YouTube’a Türkçe Dil Desteği Geliyor (mu?)
Fakat kullanıma açık değildi.

YouTube

Evet, nihayet YouTube dil seçenekleri arasına Türkçe de eklenmiş durumda! YouTube’u artık Türkçe olarak kullanabilirsiniz. Eğer giriş yapmış durumdaysanız IP adresinizden konumunuz belirleniyor ve diliniz otomatik olarak Türkçe oluyor.

Dili en altta sol taraftan değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte YouTube.com.tr‘nin de çok kısa bir süre içerisinde açılması bekleniyor.

Google Türkiye resmi blogunda yayınlanan yazı: YouTube Artık Türkçe Konuşuyor!

Dünyanın her yerinden kullanıcılar YouTube’un sunduğu eğlence ve fırsatları seviyor. Bugün, YouTube’u Türkçe kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Bundan böyle lokasyonunuzu Türkiye olarak belirttiğinizde, lokal içeriğe göre tavsiye edilen kanal ve videoları içeren, tamamen Türkçe bir deneyim yaşayabileceksiniz.

Her yaştan videosever kullanıcılarımızın platform üzerinden birbirleri ile etkileşime geçerek, fikirlerini paylaşmalarını, yeni izleyiciler edinmelerini ve böylece Türkiye’nin kültürünü YouTube dünyası içinde daha fazla yansıtmalarını heyecanla bekliyoruz. Ama tabii bu daha sadece ilk adım. İçerik sağlayıcıların YouTube üzerinden kazanç elde edebilmelerini sağlayacak süreçlerin kısa bir süre sonra hayata geçirilmesi için çalışıyoruz. Ama şimdilik sitenin keyfini çıkarın ve yaratıcılığınızı tüm dünya ile paylaşın.

Her zaman olduğu gibi yorumlarınız bizim için önemli, geri bildirimlerinizi bekliyoruz!

Güncelleme: Youtube.com.tr adresi aktif oldu.

Yorumlar

  1. O'Veli Budak

    Bunu Google yönetiminin bi’ özrü olarak kabul etmek doğru mudur sizce ?
    Son zamanlarda yaşanan video olayından bahsediyorum. Her ne kadar yönetim videoyu kaldırmasa da böyle bi’ şey yapmayı düşünmüş ve gerçekleştirmiştir. Çünkü Youtube senelerdir yapmadığı işi anca yaptı, kafa karışıklığına neden oldu yani.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.