YouTube Uygulaması Windows Phone Mağazasından KaldırıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Windows-Phone-logo-webeyn

YouTube uygulaması mağazadan kaldırıldı. Yeni yüklemek isteyen kullanıcılar uygulamayı yükleyemiyor.

YouTube‘un Windows Phone uygulaması konusunda Microsoft ve Google arasında görüşmeler yaşanıyor. Kısaca hatırlamak gerekirse Google, bir süre önce reklamların gözükmediği ve AdSense yayıncılarının zarar ettiği gerekçesiyle YouTube uygulamasının mağazadan kaldırılmasını talep etmişti. Ardından Microsoft yetkilileri, Google‘ın gerekli API’lerini paylaşması durumunda reklamları eklemekten mutluluk duyacaklarını ifade etmişti.

YouTube_manset-webeyn

En son Google, yaptığı açıklamayla Windows Phone için YouTube uygulaması konusunda Microsoft ile birlikte çalışacaklarını belirtmişti.

Şuanda YouTube uygulamasına baktığınızda mağazadaki bağlantısında sol tarafta “Bu uygulama artık yayınlanmıyor” ibaresi görülüyor. YouTube uygulamasını yeni yükleyecek olan kullanıcılar böylelikle uygulamayı yükleyemiyor.

Bu durum, kullanıcılara göre bazı soru işaretlerini ve tepkileri beraberinde getiriyor. YouTube uygulaması tamamen mi kaldırıldı, yoksa gelecek olan yeni güncellemeler için gecici olarak mı kaldırıldı henüz bilinmiyor. Gelişmeleri takip ediyoruz, sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.