Yeni Tarayıcı Alternatifi: Yandex BrowserDestek: Test Link
İnternet

Yandex Browser

Tarayıcı alternatifi olarak artık Yandex de var. İşte Yandex.Browser

Rusya’da arama motoru pazarında %60′ın üzerinde paya sahip olan ve ülkemiz pazarına yeni giriş yapan Yandex, Türkiye saati saat 16:00 itibariyle yeni tarayıcısını duyurdu.

Yandex.Browser ikon

Yandex.Browser, tüm geliştiricilere açık olacak. Yandex.Browser’ın kısa bir süre sonra Yandex Türkiye tarafından “Yandex.Tarayıcı” olarak yayınlanması ve Türkçe dil seçeneğinin gelmesi bekleniyor.

Yandex.Browser ile birlikte varsayılan arama motoru olarak tahmin edebileceğiniz gibi Yandex geliyor fakat bunu isteğe bağlı olarak değiştirmek mümkün.

Yandex.Browser

Yandex’in tarayıcısı Yandex.Browser’ı indirmek için browser.yandex.com adresini ziyaret etmeniz yeterli.

Chromium açık kaynak kodları üzerinden yapıldığı için Chrome’a benzerliğiyle dikkat çekiyor.

ayraç

Yandex.Browser’ı nasıl buldunuz? Sizce başarılı olabilecek mi? Tıklayın, birlikte tartışalım.

Yorumlar

  1. Yandex Chromium açık kaynağını kullanmış. Bu sorun değil belki ama görsel açıdan bir fark yaratması gerekirdi düşüncesindeyim. Nasıl İE – FF – Chrome farklı ise, Yandex’i kişilerin tercih etmesi için bir fark yaratması gerekirdi browser olarak. Fakat Chrome’un tamamen aynısı olmuş. Şahsen Chrome kullanıcısı olarak neden Yandex Browser’ı seçmeliyim sorusuna bir cevabım yok. Ki Yandex Browser’ın Chrome kullanıcısına ne katacağı konusu da bir boşluktan ibaret.

    Şuan Yandex Browser, Chrome kullanan tasarımcının üzerine bir tema giydirmesi gibi bir durumda. Bana kalırsa çıkışı ile bir süre kullanılır. Ama Chrome kullanıcıları açısından bir fark göremeyecekleri için öyle aman aman bir kullanıma sahip olmayacağını düşünüyorum.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.