Yeni Mac Pro 19 Aralık’ta Satışa SunuluyorDestek: Test Link
Bilgisayar

Apple’ın WWDC 2013’te görücüye çıkardığı ve tasarımıyla dikkat çeken masaüstü bilgisayarı yeni Mac Pro, 19 Aralık tarihinde satışa sunuluyor.

Farklı tasarımı, alüminyum kasası ve siyah rengi ile dikkat çekmeyi başaran yeni Mac Pro’nun 4,6,8 ya da 12 çekirdekli Turbo Boost teknolojisi sayesinde 3.9 GHz hızına kadar Intel Xeon işlemci seçenekleri yer alıyor.

3.7 GHz dört çekirdekli Intel Xeon E5 işlemci, 12 GB 1866 Mhz DDR3 ECC bellek gibi teknik özelliklere sahip olan model, kısa bir süre sonra Apple Türkiye Online Mağazası’ndan da sipariş edilebilir durumda olacak. Türkiye mağazasındaki fiyatı ise 7998 TL. Yeni Mac Pro’nun 6 çekirdekli ve 16 GB RAM gibi daha yüksek özelliklere sahip olan gelişmiş versiyonu ise 10.599 TL.

Teknik özellikleri ve farklı tasarımıyla yeni Mac Pro’nun Apple Türkiye Online Mağaza‘sından da sipariş edilebilir durumda olması bekleniyor.

Yorumlar

    • Siz hiç MacPro’da bir sunucu hizmeti verdiniz mi? Donanım olarak ileri derecede güçlü bir cihazıdır kendisi. Siz son kullanıcı tarafında olduğunuz için bu ürünü her hangi bir yerde görme olasılığınız bile yok. Olsa bile, almak istemeyeceksiniz. Ucuz olsa bile. MacPro, kurumsal şirketler için olmazsa olmaz düzeyde bir cihazdır. Her şekilde kullanılabilir, FileServer, Virtualization, Data Protection gibi önemli işlevler yapar.

      Her Apple karşıtı olan x bir kişi gibi kalkıp burada “marka” ve “pahalı” yaftasını yapıştırmanıza hiç bir kurumsal Apple kullanıcısı izin vermez. Siz gidin iPhone ve iPad’i eleştirin sadece.

      Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.