Yeni Keşifler Yapmanıza Yardımcı Olabilecek 18 Web SitesiDestek: Test Link
İnternet

1- StumbleUpon

stumbleupon

İlgi alanlarınıza göre stumble butonu ile rastgele web site taramaları gerçekleştirebileceğiniz keşif servisi.

http://www.stumbleupon.com

2- Scale2

scale2

Evrendeki büyük şeyler ve bu şeyleri oluşturan olayları sağa sola kaydırmalı scrool tuşu sayesinde anlamanıza yardımcı olurken, yabancı dil üzerine de pratik yapmanızı sağlıyor.

http://www.htwins.net/scale2

3- 2048 for Web

2048

Pratik bir zekanız varsa bunu boş zamanda değerlendirmenin en iyi yolu, son zamanlarda birçok kitleyi etkisi altına alan 2048 oyunu. Mobil cihazlar dışında GitHub üzerinden de oynanabilen bu oyun gerçekten en iyi zaman geçiren şeylerden birisi.

http://www.gabrielecirulli.github.io/2048

4- Reddit

reddit

Dünyada gelişen olayların en hızlı paylaşıldığı ve yorumlandığı social bookmarking servisi. Reddit’i kullanan çok sayıda ünlü de bulunuyor. Bazı kullanıcıların SEO için dizi izle, film izle, onu izle bunu izle içerikleriyle doldurdukları için Reddit’in Türkiye tarafında sağlıklı yorum bulmak artık zor iş olsa da alışkanlıklar bazen değişmeyebiliyor.

http://reddit.com

5- Best of YouTube

boy

YouTube’da çoğu eski ama en değerli videoları keşfetmeniz için harika bir web sitesi. Sade tasarımı sayesinde alacalı bulacalı tasarımlar bir kenara bırakılarak kolayca video keşfetmenize olanak sağlıyor. Hatırlatmakta fayda var: YouTube’a erişim şu anda Türkiye’de engelli olduğu için DNS ayarlarınızda bir değişiklik yapmadıysanız buradaki videoları izleyemeyebilirsiniz.

http://www.bestofyoutube.com/

6- The ZoomQulit 2

zq

Asla ve asla durmayan bir yakınlaşmaya hazır mısınız? O halde ZQ II tam size göre. Korku tabanlı 88 görselin bulunduğu bu flash dosyası tam ekran izlendiğinde enteresan bir şekilde bağımlılık yapıyor ya da 3 boyut hissi veriyor.

http://zoomquilt2.madmindworx.com/zoomquilt2.swf

7- Yupthatexists

yupthat

Gerçekten böyle bir şey var mıdır? Diye cevabını merak ettiğimiz sorular elbette olmuştur. YTE, dünya üzerinde bulunan en garip giyecek, oyuncak ve benzeri şeyleri bulup yayınlayan bir blog. Sık kullanılanlar arasında olmasında fayda var.

http://yupthatexists.com/

8- Onetinyhand

oneth

Ünlü insanlar, sevimli hayvanlar. Her birisinin elleri küçüldüğünde ortaya ne kadar komik bir durum çıkabilir? OTH, bu sorunun cevaplarını “O An!” denilen zamanlarda çekilen fotoğrafları photoshop ile gerçekleştiriyor.

http://onetinyhand.com/

9- Nowthatsinteresting

nti

Twitter’ı kulananların takip ettiği sıkı hesaplar arasında @hayalleme ve @HistoryInPics varsa bu web sitesinin ne anlama geldiğini açıklamasına bakmaksızın anlayacaktır.

NTI, çok eski zamanlarda çekilen ve eşsiz diye nitelediğimiz fotoğrafları bulabileceğimiz iyi bir blog. Tarihe yolculuk etmek isteyenlerin vazgeçemeyeceği hatta okuma listelerine ekleyebileceği bir web sitesi.

http://nowthatsinteresting.net/

10- Hereistoday

heeristoday

Kısa ve net bir açıklaması olan web sitesi. “Zamana etkileşimli bir bakış!” sadece iki tuştan oluşan bu web sitesi akılda kalıcı geneli jeolojik olayların olduğu zamanları kısa açıklamalarla bize anlatıyor. Yüksek dereceli okullarda mutlaka soru olarak çıkabilecek kadar iyi bilgiler bulabiliyorsunuz.

http://hereistoday.com/

11- 100lifehacks

1000lifeHacks

Ne yapmanız gerekiyorsa onu yapın! Hayata dair hafızalarda yer edici notların olduğu bu web sitesi size yaşam koçluğu konusunda yardımcı oluyor. Her gün web sitesini ziyaret etmek yerine RSS okuma servisine eklendiğinde ise günlük olarak postların her birisi e-posta adresine gönderilmiş oluyor.

http://1000lifehacks.com/

12- Internet Live Stats

ilivestats

ILS sayesinde internetin büyüme oranını gerçek zamanlı olarak takip edebiliyorsunuz. Blog gönderileri, Google Search, YouTube video izleme ve yükleme, Facebook, Google+, Twitter ve Pinterest gibi sitelerin takip edildiği servis heyecan verici olduğu kadar internetin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu da kanıtlar nitelikte.

http://www.internetlivestats.com/

13- FoodGawker

foodgawker

Canınız yeni lezzetler çekiyorsa foodgawker size bu konuda inanılmaz derece yardımcı olacak bilgilerle dolu.
İlk girdiğinizde Pinterest ya da Instagram zannedebilirsiniz ancak değil. Bu web sitesinin güzel tarafı, gözünüze lezzetli gözüken yiyecekleri nasıl hazırlayabileceğinize olanak sağlıyor. Leziz yiyeceklerden birisinin üstüne tıkladığınızda o yiyeceği yiyen kişinin bloğuna gidiyorsunuz ve adım adım tariflerini alıyorsunuz.

http://foodgawker.com/

14- PixelSpace

1pixel

Önemsiz gibi görünen önemli bilgiler. Uzaya meraklı kişiler için faydalı olabilecek açıklamalar ve uzay bilimi üzerine tavsiyeler.

http://joshworth.com/dev/pixelspace/pixelspace_solarsystem.html

15- Akinator

akinator

Ona ne sorarsanız sorun mutlaka bir yerden yakalayıp size kim olduğunu mutlaka söyleyecektir. Onu kızarırken görmek gerçekten hoş ancak oyunun devamında sizden aldığı cevaplar sayesinde vereceği doğru cevaba ilerlediğini biliyor ve en sonunda haklı çıkmanın gururunu yaşıyor :]

http://tr.akinator.com/

16- TimeLapse

timelapse

Google tabanlı bir nevi öngörü motoru. İşaretlediğiniz alanda birkaç yıl içinde neler olabileceğini tahmin ediyor ve gerçekten tedirgin olmamız için yetiyor. Kesin olan bir şey var ki, TimeLapse’ın ortaya çıkardığı manzaraların hepsine üzülerek bakmak isteyeceksiniz. Servis ara ara güncelleniyor.

http://world.time.com/timelapse/

17- Thisiswhyimbroke

thisiswhyimbroke

Eşsiz hediye fikirleri mi arıyorsunuz? O halde thisiswhyimbroke tam size göre olabilir. Dünyanın ünlü e-ticaret sitelerinde bulanabilecek işe yarar şeyler makinası da diyebilirsiniz bu web sitesi için.

http://www.thisiswhyimbroke.com/new/

18- Imgur

imgur

Eğlenceli görseller, gifler ya da kendi yarattıklarınızı host edebileceğiniz, bunu yaparken de eğlenebileceğiniz bir web sitesi hangisi diye soruluyorsa cevap mutlaka imgur.com olmalı. 9GAG tarzında gifler ve mesaj göndermeli fotoğraflar bulunan bu servis boş vakti değerlendirmenin en iyi seçeneklerinden birisi.

http://imgur.com/

Fatih Taşdelen
twitter.com/fatihizm

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.