Yazılımcılar Galaxy S5’in Parmak İzi Okuyucusunu KullanabilecekDestek: Test Link
Mobil Dünya

Apple’ın ardından Samsung da yeni amiral gemi modelinde parmak izi okuyucu kullandı. Galaxy S5’te bulunan parmak izi okuyucu, yazılımcılar tarafından uygulamalarda kullanılabilecek.

Samsung, yeni cihazların tanıtımdan sonra yazılımcıların merakla beklediği Yazılım Geliştirme Araç Seti’ni yayınladı. Yayınlanan Araç Seti’nde Samsung, yazılımcıların Galaxy S5’te bulunan parmak izi okuma teknolojisini uygulamalarda kullanmasına izin verdi. Özellikle güvenliği ön planda tutan uygulamaların güvenliğini yazılımcılar parmak izine emanet edebilecek.

Galaxy-S5-parmak-izi-okuyucu-webeyn

PayPal ve Samsung’un yaptığı iş birliği ile PayPal ödemesi kabul eden sitelerde parmak izi ile alışveriş yapılabileceği duyurulmuştu. Bu sayede Galaxy S5 kullanıcılarının alışverişlerde daha hızlı ve güvenli ödeme yapma imkânı oldu.

Apple’ın sadece kendi uygulamaları içinde parmak izi teknolojisini kullandığı ve yazılım geliştiren kişilerin bu özelliği uygulamalarına entegre etmelerine izin verilmemesinden sonra Samsung’un bu konuda yazılımcıları özgür bırakması, ne gibi sonuçlar ortaya çıkaracak bekleyip görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.