Yayıncı Akademisi, 28-29 Eylül’de İstanbul’daDestek: Test Link
Etkinlik

Adtriplex, Gelir Ortakları, Reklamaction ve Zanox’un ortak sponsorluğunda gerçekleşecek Yayıncı Akademisi, performans reklamcılığının gelişmesi için nitelikli internet yayıncıları yetiştirecek.

Türkiye’nin 4 büyük affiliate ağının ortak sponsorluğu ile Usta Bilgi Sistemleri tarafından organize edilen Yayıncı Akademisi 28-29 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek. Akademinin amacı nitelikli ve etik kurallar çerçevesinde yayın yapan internet yayıncıları yetiştirmek.

Dijital reklam pazarında performans reklamcılığının payının giderek artması üzerine reklamverenlere daha nitelikli internet yayıncıları sunmayı hedefleyen Akademi, Türkiye’nin 4 büyük affiliate ağını ilk kez bir araya getiriyor. Yayıncı Akademisi ilerleyen dönemlerde de devam edecek.

IAB (Interactive AdvertisingBureau) verilerine göre Türkiye reklam pazarında dijital reklamın oranı 2012 yılında %18 olarak gerçekleşmiş. Bir önceki yıla göre %30’luk bir artışla 943 milyon TL olarak gerçekleşen dijital reklam harcamalarında performans reklamcılığının payının giderek arttığı gözleniyor. Performans reklamcılığının gelişmiş olduğu İngiltere’de ise sadece performans bazlı reklamcılık için harcanan rakam 814 milyon Sterlin. Tüm bu rakamlar bize Türkiye’de performans bazlı reklamcılık için önemli bir büyüme potansiyeli olduğunu gösteriyor. IAB için PriceWaterhouseCoopers tarafından hazırlanmış bir raporda İngiltere’de her 1 Sterlin’lik bir performans reklamı harcamasına karşılık elde edilen gelir 11 Sterlin. Oldukça yüksek bir geri dönüş oranı sunması performans reklamcılığının diğer dijital reklam yöntemlerine göre daha fazla tercih edilme nedenlerinden birini oluşturuyor. Internet yayıncısı yetiştirmek üzere pek çok eğitim programının bulunduğu İngiltere’de yaklaşık 3.500 reklamveren ve 10.000 yayıncı bulunuyor.

Adtriplex, Gelir Ortakları, Reklamaction ve Zanox’un ortak sponsorluğunda 28-29 Eylül’de düzenlenecek Yayıncı Akademisi ücretsiz olarak gerçekleşecek. Yayıncı Akademisi’nde katılımcılar davet usulü ile belirlenecek. Akademi ilerleyen eğitim dönemlerinde sertifikasyon programına geçecek.

İnternet sitesi: www.yayinciakademisi.com.tr

Yorumlar

  1. Zülfiye A

    Yarın Zanox Yayıncı Akademisi’ndeyiz. Trendyol, Hepsiburada ve istanbul .net yöneticileri de konuşmacı olarak katılacaklar.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.