Yandex’ten Yazım Hatalarını Düzelten Yeni ServisDestek: Test Link
İnternet

Yandex banner

Harita, Mail ve Hava Durumu gibi servisleriyle dikkatleri üzerine çeken arama motoru Yandex, okulların açılması ile yeni servisini duyurdu.

Eylül 2011’de Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan ve bu aralar adından sık sık söz ettiren Rusya kaynaklı arama motoru, arama sorguları sırasında yapılan milyonlarca yazım hatalarından en çok tekrar edenleri, yani bir çok kişinin yanlış hatırladığı sözcükleri derleyerek doğru yazılışları listeliyor.

Yandex’in Yandex.DilBilgisi adını verdiği yeni servisi, yanlış kullanılan kelimelerin düzeltilmesi için büyük bir adım ifade ediyor.

Bu servisi hazırlayan Yandex.Türkiye Ekibi şöyle bir not bırakmış;

Yandex üzerinde yapılan milyonlarca sorgu arasında binlerce yazım hatası da yapılıyor. Bunlardan en çok tekrar edenleri, yani bir çok kişinin yanlış hatırladığı sözcükleri sizin için derledik.

Okulların açıldığı gün sunduğumuz bu küçük servis bir öğretmenin yerini tutamaz; yazım kurallarını veya sözcüklerin neden böyle yazıldıklarını açıklamaz.

Ancak sıkça yapılan yazım hatalarına dikkatinizi çeker.
Dilimize daha fazla özen gösterdiğimiz, başarılı bir eğitim ve öğretim yılı dileriz.

Yandex.Türkiye Ekibi

Yandex’in yazım hatalarını düzelttiği Yandex.DilBilgisi adlı yeni servisine ulaşmak için dilbilgisi.yandex.com.tr adresine gitmeniz yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.