Yandex’ten Türk Sporuna 12 Milyon Dolarlık KaynakDestek: Test Link
Kurumsal

Artık taraftarlar kendi takımlarına özel sayfalarda arama yaparlarken, gönül verdikleri renklere internet’ten de destek olacaklar. Bu kapsamda BJKYandex, FBYandex ve GSYandex sayfalarının tasarımlarını yenileyen Yandex, Beşiktaş ve Galatasaray ile anlaşırken, Fenerbahçe ile de görüşmelerini sürdürüyor.

Fenerbahçe’nin ardından rotayı Anadolu takımlarına çevirecek olan Yandex, yapılan anlaşmalar sayesinde 12 milyon dolarlık önemli bir kaynağı Türk sporuna sunuyor. Takımının renklerine özel olarak hazırlanan Yandex arama sayfasını kullanan taraftarlar, öngörülen bu destekten yaptıkları arama oranında bir payı takımlarına kazandıracaklar.

“Hedefimiz Türk sporuna 12 milyon dolarlık bir kaynak sağlamak”

Beşiktaş ve Galatasaray ile yapılan anlaşmalar ve Fenerbahçe ile süren görüşmeler kapsamında açıklama yapan Yandex Türkiye CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ şöyle konuştu:

“Türkiye’de 15-30 yaş arasındaki futbol taraftarlarının büyük bir kısmı İnternet’i aktif olarak kullanıyor. Biz bu servisle her koşulda ve her platformda takımını destekleyen taraftara ulaşmak arzusundayız. Rakamsal olarak 5 milyon kişiyi hedeflediğimizi söyleyebiliriz. Bu hedefin sonunda da yapılan tüm aramalar sayesinde Türk sporuna 12 milyon dolarlık maddi bir gelir kaynağı sağlamayı hedefliyoruz. Yandex olarak taraftarlara güzel bir gol pası verdiğimizi düşünüyoruz… Bundan sonra top takımlarımızın taraftarlarında! Zira, kendilerine özel hazırlanmış arama sayfasını en çok kullananlar, öngördüğümüz bu 12 milyon dolarlık pastadan yaptıkları aramalar oranında büyük bir payı takımlarına kazandıracaklar”.

Mehmet-Ali-Yalcindag-webeyn

Yandex arama sayfaları kapsamında ilk etapta Beşiktaş ve Galatasaray ile anlaşma sağladıklarını belirten Yalçındağ, “Fenerbahçe ile de görüşmelerimiz sürüyor. Sezon açılışıyla birlikte başta Bursaspor olmak üzere tüm Anadolu takımlarıyla da görüşüp taraftarlarına bu özel hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Burada, önemli olan Türk sporunun kazanması! Yandex olarak bu noktada yenilikçi ve önemli başka projelere de imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

Yandex, Beşiktaşlı, Galatasaraylı ve Fenerbahçeli taraftaların kendi takımlarının renklerindeki yandex.com.tr/bjk, Yandex.com.tr/fb ve Yandex.com.tr/gs sayfalarından arama yapmaya davet ediyor. Normal bir Yandex arama sayfasının sunduğu tüm teknolojik özelliklere de sahip olan bu sayfalarda yapılacak her arama, spor kulüplerine önemli maddi destek olarak dönecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.