Yandex’ten Kişiselleştirilmiş Haber Hizmeti: “Haberlerim”Destek: Test Link
İnternet

Yandex.Haberler, kullanıcıların takip ettikleri haber kaynaklarının haberleri ile sosyal platformlardaki arkadaşlarının haber paylaşımlarını bir yerde toplayan “Haberlerim” adlı yeni bir interaktif servis kullanıma sundu.

“Haberlerim”in ayarlanabilir filtreleme özellikleri sayesinde kullanıcılar, kendi yaptıkları ayarlara göre hem güvendikleri kaynaklardan en son haberleri, hem de arkadaşlarının Facebook veya Twitter gibi sosyal mecralarda paylaştıkları haber bağlantılarını ve benzeri içerikleri, ilgili tüm yorumlarıyla birlikte görebilecek, isterlerse gönderilere doğrudan yanıt verebilecek ve yorumda bulunabilecekler.

Yandex-Haberlerim-webeyn

Özel filtreler uygulayarak “Haberlerim” sayfasının içeriğini ayrıca güncelliğe, öneme veya içerik tiplerine göre sıralamak (“sadece haberler” veya sosyal medyayı da içerecek şekilde “tüm güncellemeler”) ayarlamak da mümkün.

“Haberlerim” sayfasındaki en önemli gelişmeler hakkında kullanıcıları Yandex.Haberler servisinin ana sayfasındaki özel bir widget ile bilgilendiren Yandex, tercih edilmiş olan kaynakların yayımladığı haberleri otomatik olarak son haberler listesinin başına yerleştirerek, özellikle ilgilenilen konuların takip edilebilmesini önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

Günün en önemli haber başlıklarını otomatik algoritmalar aracılığıyla tamamen tarafsız olarak tespit eden Yandex.Haberler, bu yeni servisi sayesinde kullanıcılarınakendi tercihlerine göre öncelikler belirlemeye olanak veriyor.

Yorumlar

  1. Yandex’in en harika servisi (bana göre) yeni duyurulan seferler.yandex.com.tr ile uçuş bilgileri ve anında bilet satın alabilme imkanı. Servise bayıldım o yüzden artık mailim dışında her şeyimle Yandex’e geçmiş durumdayım.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.