Yandex ve Akınsoft, İşbirliği Anlaşması İmzaladıDestek: Test Link
İnternet

Yandex

Yandex, Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden Akınsoft ile bir işbirliği anlaşması imzaladı.

İmzalanan anlaşma sayesinde, Yandex arama teknolojileri ve ürünlerinin, geniş bir yelpazedeki sektörel yazılımları ve İnternet kafeler için sunduğu çözümleriyle tanınan Akınsoft ile birlikte tüm Türkiye‘de daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaştırılabilmesi amaçlanıyor.

Yandex-Akinsoft-webeyn

Söz konusu işbirliğinin duyurulduğu basın toplantısında Yandex.Türkiye‘nin yakın dönem projelerinden ve gelecek vizyonundan bahseden Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, konuyla ilgili olarak: “Yandex teknolojileri ve ürünleri ile desteklenecek Akınsoft yazılımları, çok kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin dört bir köşesindeki kurumlarda ve pek çok internet erişim noktasında kullanımına sunulacak. Hedefimiz, ürün ve hizmetlerimizi daha fazla kişiye ulaştırmak ve daha fazla vatandaşımızın ihtiyaçlarına yanıt verebilmek.” şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın ise: “Yandex’in yerelleşme anlayışını takdirle karşılıyoruz. Türkiye’nin lider yazılım şirketlerinden biri olarak, Yandex’le böylesine bir işbirliği içine girdiğimiz için çok memnunuz. Akınsoft ve Yandex’in daha nice projelere imza atacağını umuyorum. Bu hepimize hayırlı bir başlangıç olsun.” dedi.

ayrac

Bunlara ek olarak, kullanıcıları Yandex ile ilgili güzel sürprizler bekliyor. Yılın ikinci yarısında Türkiye‘deki şehirlere özel Yandex.Browser‘lar kullanıma sunulacak.

Ayrıca yakında Bursa, Antalya, Muğla, Aydın ve Nevşehir için de panorama servisi kullanıma sunulacak.

Yorumlar

  1. Basın toplantısı yeni yapılmış sanırım ? Yoksa 1-2 aydır Akınsoft programları kullanan internet cafelerde arama kutusu ve ana sayfa hep yandex.com.tr aitti 🙂

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Anonim

    Yandexi hep alkışlamıştım ama bu kadar amatör ve kurumsallıktan zerre kadar nasibini almamış bir şirketle iş birliğine girmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Umarım iki şirket için de iyi olur.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.