Yandex, Ramazanda da HizmetinizdeDestek: Test Link
İnternet

İftar ve sahur saatlerinden dua ve dini bilgilere, namaz vakitlerinden iftar sofralarını şenlendirecek yemeklere kadar ihtiyacınız olan her bilgi bu ramazanda Yandex’te.

Geçmiş yılların ramazan aylarında yapılan aramaları ve kullanıcıların bu dönemdeki ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Yandex, ramazan boyunca sunacağı hizmetler ve bilgilerle kullanıcıları memnun edecek.

Yandex-Ramazan-2014-webeyn

İftara ne kadar kaldı?

İnternet kullanıcılarının ramazan ayında iftar ve sahur vakitleri, namaz saatleri, sureler, dualar ve oruçla ilgili bilgileri aramasından yola çıkan Yandex, tüm bu bilgileri en hızlı ve kaliteli şekilde, ramazana özel olarak zenginleştirdiği arama sonuç sayfasında sunuyor. “İkindi namazı”, “sahur vakti” ve “Fatiha suresi” gibi sorgulara aldıkları özelleştirilmiş yanıtların yanı sıra; Yandex kullanıcıları, bulundukları şehirde iftar ve sahur vakitlerine ne kadar kaldığını arama motoruna sorduklarında sonucu geri sayım şeklinde görebiliyor.

Yemek tarifleri bulmak ve seçmek de daha kolay

Ramazan ayı denildiğinde akla gelen bir diğer konu olan iftar sofraları da Yandex ile daha zengin hale geliyor. Birbirinden leziz yemek tarifleri, arama sonuç sayfalarında özel bir tasarım ile görsellerle beraber sunuluyor. Aranan tarif için gerekli malzemeleri ve tarifin kaç dakikada hazırlanabileceği gibi bilgilerin arama sonucu sayfasında görülebilmesi sayesinde, kullanıcılar kendilerine en uygun tarifi kolaylıkla bulabiliyor. Yandex ayrıca arama sonuç sayfasının sağ yanında aranan yemek tarifine benzer başka tarifler de önererek iftar sofralarını zenginleştirmeye yardımcı oluyor.

Ramazana özel, animasyonlu tema

Yandex ana sayfası da ramazan boyunca özel bir temaya bürünüyor. Ramazan ayında bir köyü temsil eden temadaki resimde yer alan güneşin konumu, günün saatine ve kullanıcının yaşadığı şehre göre değişirken, iftar saati geldiğinde de görselde yer alan caminin mahyaları yanıyor.

Yorumlar

  1. “Yandex bilgisayarıma bulaşıyor gitmiyor.” diyenler var. Arkadaşlar Windows’ta Denetim Masası > Programlar > Program kaldır yolunu izleyerek bir programı nasıl kaldıracağınızı, eğer İE kullanıyorsanız Denetim Masası > Ağ ve İnternet > İnternet Seçenekleri yolunu izleyerek ana sayfayı nasıl değiştireceğinizi, bu adımları izlemenize rağmen hala ana sayfanız değişmedi ise Internet Explorer kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler menüsünden hedefin son kısmındaki arama motoru adresini silmeniz gerektiğini hala bilmiyorsanız Yandex ne yapsın?

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.