Yandex Deneyiminizi KişiselleştirinDestek: Test Link
İnternet

Yandex

Yandex, bir süre önce hayata geçirdiği özellikleriyle birlikte kullanıcılarının arama deneyimlerini kişiselleştirmesine olanak sağlıyor.

Kullanıcılar arama çubuğuna bir kelime yazmaya başladığında gösterilen ve arama alışkanlıklarına göre oluşturulan kişiye özel öneriler ve arama geçmişleri göz önünde bulundurularak sıralanan kişiye özel arama sonuçları tek bir amaca hizmet ediyor; kullanıcının istediği içeriğe daha hızlı ulaşmasını sağlayarak hayatını kolaylaştırmak. Detaylı bilgiye personalization.yandex.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kullanıcıların Yandex.Mail hesaplarına giriş yapmış olması koşuluyla çalışan ve varsayılan olarak aktif konumda olan kişiye özel öneri ve arama sonuçları, kullanıcı tercih etmezse, arama sonuçları sayfasındaki Ayarlar menüsünden kapatılabiliyor.

Yandex ana sayfa temaları ve “sade görünüm” seçeneği

Yandex-temalar-webeyn

Yandex, bunlara ek olarak, yandex.com.tr ana sayfasında kişiye özel temalar seçilebilmesine olanak sağlayarak ve arama çubuğunun altında görülen “Sade görünüm” seçeneğiyle Hava Durumu ve Haber Başlıkları gibi servisleri ana sayfadan kaldırma seçeneği sunarak kişiselleştirme özelinde ek imkanlar sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.