Yahoo, ABD’de Google’ı Geride Bırakmayı BaşardıDestek: Test Link
İnternet

Temmuz 2012’den bu yana Yahoo’yu yeniden yükselişe geçirmek için yoğun çaba harcayan Marissa Mayer ve arkadaşlarının çabaları görünüşe göre sonuç verdi.

comScore tarafından paylaşılan rakamlara göre Yahoo, 2011 yılından beri ilk kez Google’ı sollayarak ABD’de en çok trafiği yakalayan web sitesi oldu.

Sıkıntılı günler geçirdiği bilinen Yahoo’nun tekrar eski günlerine dönmesi, sektör tarafından yoğun olarak takip ediliyor. Yahoo, bir süre önce popüler sosyal ağ ve mikro blog sitesi olan Tumblr’ı bünyesine dahil etmişti hatırlarsanız. comScore tarafından açıklanan rakamlarda Tumblr’a ait trafiğin bu istatistiklere dahil olmadığının altı çiziliyor.

Marissa Mayer

Marissa Mayer

Eğer Tumblr rakamları da istatistiklere dahil edilseydi, üst sırada olan Yahoo’nun rakamları çok daha fazla olacakmış. Açıklanan rakamlara göre Temmuz ayında Yahoo’nun ziyaretçi sayısı 196.6 milyon olurken, Google’ın aynı ayda ulaştığı ziyaretçi sayısı 192.3 milyon oldu. Google ve Microsoft’u geçmeyi başaran Yahoo’nun ziyaretçi sayısı 2012 yılının Temmuz ayına göre %20 oranında artış gösterdi.

Aynı listede yine Temmuz ayında üçüncü sırada yer bulan Microsoft’un 179 milyon, dördüncü sırada olan Facebook’un 142 milyon ve beşinci sıra ile AOL’ın 117 milyon ziyaretçi sayısı yakaladığını belirtelim.

Açıklanan rakamlara mobil trafiğin dahil olmadığını da ayrıca belirtmek gerekiyor. Listede Temmuz ayında Apple 75 milyon ziyaretçi ile 11.sırada, ayrı listelenen Tumblr 38 milyon ile 28.sırada, Twitter 36 milyon ile 30.sırada ve Pinterest ise 25 milyon ziyaretçi sayısı ile 49.sırada yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.