XBOX Türkiye Pazarına Giriş YaptıDestek: Test Link
Oyun Dünyası

XBOX banner

Microsoft tarafından geliştirilen oyun konsolu olan XBOX’ın Türkiye lansmanı gerçekleştirildi.

Teknoloji devi Microsoft’un 2001’de üretimine başladığı ve son modelini 27 Kasım 2005’te piyasaya sürdüğü XBOX adlı oyun konsolunun Türkiye lansmanı 9 Kasım Cuma tarihinde yapıldı ve bizde sizler için oradaydık. “Sıradışı eğlenceye hazır mısın?” sloganıyla düzenlenen lansman sonunda Microsoft, XBOX 360 adlı oyun konsoluyla Türkiye pazarına giriş yapmış oldu.

XBOX

19:15’de başlayıp gecenin geç saatlerine kadar devam eden lansmana Burcu Esmersoy, Pascal Nouma ve Özge Ulusoy gibi ünlülerde katıldı. Sunucu olarak katılan Burcu Esmersoy, her XBOX standının başına giderek oyun oynadı ve oyunlar hakkında yorumda bulundu. Pascal Nouma ve Özge Ulusoy’da XBOX’ın hareket algılayıcı sistemi olan Kinect’ten yararlanarak Dance Central 3 oyununda dans etti ve çekişmeli geçen yarışı Pascal Nouma kazandı.

XBOX

Basının katılımıyla Hasköy Yün İplik fabrikasında gerçekleşen lansmanda XBOX 360’ın Türkiye pazarına giriş tarihi ve satış fiyatları bizlerle paylaşıldı. 2005 tarihinde piyasaya sürülmesine rağmen hala en çok tercih edilen oyun konsollarından biri olan XBOX’ın 360 adlı yedinci jenerasyon modeli 19 Kasım’da Taksim İstiklal Caddesindeki Teknosa’da satışa sunulacak. Ülkemizde büyük ilgi görmesi beklenen XBOX 360 modelinin Türkiye’deki satış seçenekleri daha tam olarak belli olmadı ancak teknoloji ürünler satan Teknosa, XBOX 360’ın 320GB Halo 4 Limited Edition modelini 999TL gibi bir fiyattan ön siparişe açtı.

XBOX

XBOX 360’a 19 Kasım’da satışa sunulmasıyla birlikte Türkçe dil seçeneği eklenecek ve kısa bir süre içinde de XBOX Music’de Türkçe müzikler yer alacak. Ayrıca ilerleyen zamanlarda bazı XBOX oyunlarının Türkçe altyazı ve seslendirme ile piyasaya çıkması da bekleniyor. XBOX kategori müdürü Levent Ertoğlu, önümüzdeki hafta pisaya çıkacak olan Hitman: Absolution oyununda Türkçe altyazı olacağını söyledi.

Diğer fotoğraflar ve röportaj (video) 2.sayfamızda…

Sayfalar: 1 2

Yorumlar

  1. Nedir bu kardeşim ? Dalgamı geçiyorlar insanlarla ? 7 sene önce çıkmış konsolu daha yeni Türkiye pazarına sokuyorlar.Birde utanmadan ellerinde kalmış konsolları 1000 liraya satıyorlar.Zaten Sony Türkiye pazarında senden çok önde.Bari konsolları 600 liradan falan satışa ver de adam gibi gir pazara.Yazık valla çok yazık !

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.