WWDC 2013’ten BeklentilerDestek: Test Link
Donanım & Yazılım, Mobil Dünya

Apple

Bu yılın en önemli etkinliklerinden biri olan WWDC 2013’e saatler kaldı…

Apple‘ın her yıl düzenlediği WWDC geliştirici konferansına (World Wide Developers Conference) tüm dünyadan çok sayıda yazılımcı katılıyor ve oldukça önemli bir etkinlik.

Apple-WWDC-2013-webeyn-manset

10 – 14 Haziran tarihleri arasında San Francisco‘da gerçekleşecek olan etkinlik, Türkiye saati ile bu akşam 20:00‘da başlayacak ve birçok şey tanıtılacak.

İşte beklentiler…

iOS 7

Paylaşılan çeşitli bilgiler ve konsept tasarımlarla birlikte iOS 7‘den beklentiler oldukça büyük. iOS 7‘de tasarımla ilgili büyük çapta değişikliklerin olacağı düşünülüyor. Scott Forstall’ın ayrılması ve tasarımın Jonathan Ive’a bırakılması, tasarımda sürpriz nitelikde değişiklikler göreceğimizin göstergelerinden bir tanesi.

iOS-7-webeyn

Yenilenecek olan tasarımın ve simgelerin daha düz bir yapıya sahip olacağı da bir süredir konuşulanlar arasında. Etkinlik alanındaki posterler de bunu doğruluyor gibi.

Yeni MacBook’lar

Apple-yeni-MacBook-webeyn

Yeni MacBook bilgisayarların da bu akşam Apple tarafından duyurulması bekleniyor. Bakalım Intel‘in yeni Haswell işlemcileriyle birlikte daha ince, pil ömrü daha uzun yeni MacBook Pro ve MacBook Air modelleri duyurulacak mı?

iRadio

iRadio-webeyn

Apple‘ın WWDC 2013‘te tanıtacağı yeniliklerden birinin de iRadio olacağı düşünülüyor. Son günlerde Apple’ın Sony ile de anlaşmasıyla gündemde yerini korumaya devam eden iRadio, WWDC 2013’te tanıtılan yenilikler arasında en merak edilenlerden birisi olacak. iTunes‘a bağlı olarak çalışacağı söylenen iRadio ile kullanıcılar, müzikleri indirmeden dinleme fırsatı yakalayacak.

OS X 10.9

Apple‘ın iOS‘taki bazı özelliklerin ve Siri gibi uygulamaların OS X 10.9 ile getirileceği tahmin edilirken, iOS 7 ile görünümünün benzerlik taşıyacağı söyleniyor.

Sürprizler…

Bunların dışında bir süredir konuşulan iWatch ve ucuz iPhone gibi diğer bazı yeni ürünler de var elbette. Ancak Apple‘ın bu ürünlerini yılın ilerleyen zamanlarında tanıtması bekleniyor. WWDC 2013‘te yine de sürpriz olabilir, ne dersiniz? Bekleyip görelim.

WWDC 2013 ile ilgili en yeni ve en güncel haberler için web sitemiz WeBeyn‘i takibe devam etmenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.