Windows Phone için Twitter Uygulaması GüncellendiDestek: Test Link
Mobil Dünya, Sosyal Ağlar

Twitter

Twitter, kısa bir süre önce mobil pazarda kendine yer bulmaya çalışan Windows Phone için geliştirdiği uygulamasını güncelledi ve önemli birkaç yeniliğe imza attı.

Güncellenen uygulama ile gelen en önemli yenilik, yüklediğimiz fotoğraflara filtre ekleme, kesme (crop) ve düzeltme oldu. Bildiğiniz gibi Twitter‘ın iOS ve Android uygulamasına bu özellikler Instagram‘ın Twitter Cards desteğine son vermesinin ardından gelmişti. Twitter en sonunda Windows Phone kullanıcılarını da hatırladı ve bu özelliği uygulamaya entegre etti. Ufak bir not: Bu özelliği kullanabilmek için eklenen buton nedeniyle ‘mention’ tuşu kaldırıldı fakat ‘@’ tuşuna basarak hala aynı işlevi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Windows-Phone-webeyn-manset

İkinci önemli yenilik ise kullanıcıların profil fotoğraflarına bakabilmek oldu. Basit bir özellik gibi görünmekle birlikte kullacının canını sıkan ve sinir bozan bir eksiklikti. Güncelleme ile birlikte bu eksiklik de telafi edilmiş durumda.

Türkiye’den çok istek olmasına rağmen hala Türkçe olmayan uygulamayı Windows Phone uygulama mağazasından indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.