Windows Phone İçin Facebook YenilendiDestek: Test Link
Mobil Dünya

Windows-Phone-logo-webeyn

Microsoft’un Facebook uygulaması üzerinde çalıştığını ve arayüzü tamamen yenilemeyi planladığını bir süre önce sizlerle paylaşmıştık.

Bu süre zarfında Beta uygulama birkaç kez önemli güncelleme aldı ve ilk sürümlerde bulunan Türkçe karakter sorunu gibi önemli hatalar giderildi. Son olarak Microsoft, Twitter hesabından uygulamanın kararlı sürümünün yayınlandığını açıkladı. Fakat ne yazık ki kararlı sürümde dahi Türkçe seçeneğini göremiyoruz. Hemen hemen hiçbir uygulamasında Türkçe dil desteği sunmayan Microsoft‘un dil konusunu dikkate almasında fayda var. Zira, uygulamaları Türkçe olarak kullanmak isteyen birçok kullanıcı bulunmakta.

Windows-Phone-Facebook-yeni-webeyn

Microsoft, Facebook‘un kendi hazırladığı iOS ve Android uygulamalarına oldukça benzeyen tasarıma geçerek daha derli toplu bir uygulama hazırlamış. İlk beta sürümlerinde bulunan ısınma sorunlarının da aşıldığı görülen uygulamada göze çarpan ilk zayıf nokta mesajlaşma kısmı olmuş. Bildiğiniz üzere Facebook‘un iOS ve Android uygulamalarında mesajlaşma sistemi çok rahat ve web arayüzüne yakın bir deneyim sunmakta. Fakat Windows Phone‘da özellikle ilk Facebook uygulaması ile gelen bir güvensizlik var ve mesajlaşırken rahat olamıyorsunuz. Öyle ki, bazen mesaj gelip gelmediğini veya mesajın gönderilip gönderilmediğini bile anlayamıyorsunuz.

Buna rağmen uğraşıldığı belli olan uygulama bir önceki versiyonuna göre kesinlikle daha kullanışlı ve kullanıcı dostu. Hem Windows Phone 8 hem de Windows Phone 7.5 kullanıcılarının yararlanabileceği uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Not: Yeni uygulama bir önceki sürümüne güncelleme olarak verildiği için uygulamanın puanı nispeten düşüktür. Buna aldırış etmemeniz daha doğru olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.