Windows Phone 8’e Geri Gelen YouTube Uygulamasına EngelDestek: Test Link
Mobil Dünya

Kısa bir süre önce çeşitli problemlerin ardından Microsoft ve Google ortaklığında yeniden mağazada yayına alınan YouTube uygulaması Google tarafından engellendi.

Yaşanan anlaşmazlıklardan ötürü bir türlü mağazada uzun süre kalamayan YouTube uygulaması yine yeni bir sorunla karşı karşıya. Google’ın taleplerine uygun uygulama hazırlayıp mağazada yayına alan Microsoft, Google’ın engelinden yine kurtulamadı. Google tarafından yapılan açıklamaya göre iş birliği sonucunda hazırlanıp yayına alınan uygulamada gereken tarayıcı iyileştirmeleri yapılmadı ve YouTube’un hizmet koşullarına aykırı olduğu belirtildi.

Microsoft ise konuyla ilgili YouTube’un iOS ile Android uygulamalarının da HTML5 tabanlı olmadığını belirtiyor. Ayrıca Microsoft avukatlarından David Howard ise şirket blogunda “Google’ın açıklığının sınırları” başlıklı bir yazı yayınladı ve Google’ı sert bir şekilde eleştirdi. Howard, yayınladığı yazıda Google’ın HTML 5 konusunda kendisinin uymadığını söylüyor. Microsoft ve Google’ın Windows Phone 8 için YouTube uygulaması konusunda aralarında yaşanan sorunların sonu bakalım ne zaman gelecek? Bekleyip görelim!

Yorumlar

  1. Windows phone batışa oynuyor bana kalırsa , bill gates gibi ceo olursa daha çok yerlerde sürünür bunlar.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.