Windows 8 Tanıtıldı!Destek: Test Link
Bilgisayar, İnternet

Windows 8 banner

Microsoft, New York‘ta düzenlediği lansman ile Windows 8‘i tanıttı.

26 Ekim 2012 tarihinde piyasaya çıkacak olan ve Microsoft tarafından geliştirilen Windows 8 işletim sistemi, ABD’nin New York kentinde yapılan etkinlik ile tanıtıldı. Microsoft’un “Şimdiye kadar ki en iyi Windows” olarak tanıtarak lansmana başladığı etkinlikte Windows 8’in dokunmatik deneyimi ve hızı en dikkat çeken özellikler oldu.

Windows 8’in bir PC’de Windows 7’ye göre çok daha hızlı açıldığı ve Windows 8’li dizüstülerin açıldıktan 1 saniye sonra Wİ-Fi bağlantısını yapacağını söylemesi salondaki alkış ve çığlıkları arttırdı.

Etkinlikte Windows 8 işletim sistemi dışında Windows ürün, uygulama ve servisleri satın alabileceğiniz Windows Store’da tanıtıldı ve Windows Store’un diğer mağazaların açılış tarihinde sahip olduğu uygulama sayısından çok daha fazlasına sahip olduğu belirtildi.

Sunum sırasında Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer, Windows 8’e yükseltilmeyi bekleyen 100’lerce milyon PC olduğunu belirtti.

Ayrıca 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7′li PC aldıysanız Microsoft‘un sağladığı kampanya ile 29TL karşılığı windowsupgradeoffer.com adresinden Windows 8 Pro‘ya geçiş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.