Windows 8 Steam’de Windows XP’den Daha PopülerDestek: Test Link
İnternet

Steam kullanıcıları arasında Windows 8, Microsoft’un en ünlü işletim sistemi olan Windows XP‘den daha popüler olmayı başardı.

ABD merkezli Valve Corporation şirketi tarafından tasarlanan dijital oyun satış platformu Steam‘in “en çok oyun oynanan işletim sistemleri” sıralamasında bir değişiklik oldu. Microsoft‘un 2012 yılının son aylarında satışa sunduğu Windows 8 işletim sistemi, Microsoft’un en çok beğenilen işletim sistemi Windows XP‘yi geçerek “en çok oyun oynanan işletim sistemleri” sıralamasında 2. oldu.

Steam-logo-webeyn

Steam kullanıcıları arasında yapılan aylık araştırmaya göre Şubat ayında Windows 8 kullanıcılarının %0.30‘luk bir farkla Windows XP kullanıcılarını geçtiği ortaya çıktı. Araştırmaya göre Steam kullanıcıların %9.63‘ünün Windows 8 kullandığı, %9.33‘ünün ise Windows XP kullandığı gözlemlendi.

Steam kullanıcılarının %69.31‘inin ise işletim sistemi olarak Windows 7‘yi tercih ettiği ve Windows 7‘nin bu oranla en çok oyun oynanan işletim sistemi olduğu ortaya çıktı.

Macintosh kullanıcılar ise %3.07 olarak belirlenirken Steam‘in yeni oyun sağlamaya başladığı Linux işletim sistemi ile ilgili bir araştırma henüz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.