Windows 8 Ayrıntılı İncelemeDestek: Test Link
İnceleme

Microsoft’un 26 Ekim tarihinde piyasaya sürdüğü Windows 8’i sizler için inceledik…

İlk olarak Microsoft’un iş ortakları toplantısında da Temi Teller tarafından Ekim ayında tanıtılacağı söylenen Windows 8, 26 Ekim 2012 tarihinde ABD’nin New York kentinde yapılan bir etkinlik ile tanıtıldı ve aynı gün piyasaya sürüldü.

Piyasaya sürülmeden önce basının yaptığı haberlerle her geçen gün merakımız artmıştı ama yeni işletim sistemi sonunda Microsoft tarafından piyasaya sürüldü. Bizde sizlerin merakını gidermek için piyasaya sürülmesinin üzerinden kısa günler geçse de Windows 8 incelemesi yaptık. 3 günde işletim sistemini detaylı olmasa da genel olarak inceleme imkanı bulduk ve bu yazımızda sizlere Windows 8 ile ilgili yorumlarımızı aktaracağız.

Windows 8

Resimlere tıklayıp büyük hallerini görüntüleyebilir, daha sonra ESC’ye basarak büyük boyutta görüntülemeyi kapatabilirsiniz.

Windows 8’de incelememizde aradığınız özelliği daha kolay bulmanız için Windows 8 işletim sistemini başlıklara ayırarak inceledik.

Windows 8 Sistem Gereksinimleri

Artık karşınızda Windows XP ve eski teknolojiler yok. Bilgisayarınızda Windows 8’i çalıştırmak istiyorsanız, bilgisayarın aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekiyor:

 • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ve PAE, NX ve SSE2
 • RAM: 1 gigabayt (GB) (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
 • Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)
 • Grafik kartı: WDDM sürücülü Microsoft DirectX 9 grafik cihazı

Sonraki sayfa [2]

Sayfalar: 1 2 3 4

Yorumlar

 1. mail adresi

  editör düzenlesin ve eklesin şu an Windows 8 ile yazıyorum makinem asus amd939 3200 64 bit kurdum ram 768 ddr 400 ve canavar gibi buna bile kuruluyor açılış süresi 5 ila 6 sn xp görsel yok performans var win 7 de görsel yok performans var Windows 8 de görsel var performans var

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Oğuzhan KIYAK

  Metro tasarım olayını çok beğensem de, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için aşırı derecede gereksiz buluyorum. Fakat bir tablet pc vb. ürün için güzel olmuş.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Sayfa 2deki şu cümlenizi ” Windows 8′de bir format işlemimiz yaklaşık 1 veya 2 saat sürerken Windows 8 kurulumumuz veya nam-ı diğer Windows 8 format aşaması 1 saatten az sürüyor.” yanlış yazmınışız herhalde.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Mücahit

  Hakikatende güzel tasarım olmuş windows 7 de standart istediği özelliklerde en aşağı 2 gb ram gibi destek istiyordu 1 gb ramda kurduğunuzda düzenli olarak pek işlem yapamıyorduk ama windows 8 1 gb ramda bile düzenli işlem yapmayı sağlıyor.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. arkadaşlar bu win.8 in bir 8.250 olanı var bir de 8.400 olanı var hangısını kullanıyorsunuz merak edıyorum . Sin_Cap

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.