Windows 8.1 Ön İzleme Sürümü Yayınlandı!Destek: Test Link
Donanım & Yazılım

Windows-8-1-webeyn-logo

Kullanıcıların merakla beklediği Windows 8.1 ön izleme sürümü nihayet yayınlandı ve indirmeye hazır.

Şimdiye kadar Windows 8.1 ile ilgili birçok haberi sizlerle paylaştık. Merakla beklenen ön izleme sürümü, San Francisco’da düzenlenen etkinlikte Microsoft tarafından yayınlandı.

Tek bir aramayla bilgisayarınızdan, uygulamalarınızdan ve web’den sonuçlara ulaşabilme, Windows Mağazası’nın yeni uygulamaları keşfedip indirmeyi kolaylaştıran yeni bir görünüm, sevdiğiniz resimleri seçerek kilit ekranınızda gösterilecek bir slayt gösterisi ayarlama, SkyDrive yerleşik depolama alanı ve yeni özellikleriyle Internet Explorer 11 Preview gibi birçok yeniliği beraberinde getiren ön izleme sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Video

Windows 8.1 ön izleme sürümünü indirmek ve sık sorulan sorulara Türkçe olarak bakmak için bu bağlantıya tıklamanız yeterli.

Microsoft, Windows 8.1’in ötesinde sunduğu araç ve kaynaklarla geliştiricilerin Microsoft cihaz ve servisleri üzerinde farklı bir deneyim ortaya koymalarına yardımcı olacak yenilikleri de paylaştı. Bu yenilikler şöyle sıralanıyor:

• Bing Geliştirici Platformu. Yeni Bing geliştirici platformu, Microsoft’un bugüne kadar Bing.com üzerine yaptığı büyük çaplı teknoloji yatırımını ve bu platformdan edindiği deneyimi temel alıyor. Bing, Microsoft cihazları, Microsoft servisleri ve üçüncü parti uygulamalar tarafından gündelik yaşamda kullanılan birçok akıllı servisin temelini oluşturuyor. Bing tarafından sunulan Windows 8.1, Windows Phone, Xbox 360 ve Microsoft Office üzerinde arama özelliğinin yanı sıra, artık uygulama geliştiriciler de Windows ve Windows Phone için yazdıkları uygulamalarda bu güçlü araç tarafından sunulan zengin olanaklardan faydalanabilecekler.

• Visual Studio 2013 ve .NET 4.5.1 Önizleme Sürümleri. Visual Studio 2013, Windows 8.1 üzerinde çalışacak zengin özelliklere sahip, mobil cihazlarla ve bulut hizmetleriyle uyumlu, uygulama yaşam döngüsünün tüm süreçlerine uygun çağdaş uygulama ve hizmetleri hızla hayata geçirmek için ideal bir platform sunuyor. Microsoft, ayrıca geliştiricilerin mevcut cihaz ve servislere yönelik yeni nesil uygulamalara imza atmalarının yanı sıra mevcut temel işlerini geliştirmelerine de yardımcı olacak yeni .NET 4.5.1 önizleme sürümünü de tanıttı. İlgili önizleme sürümlerini bu adresten indirebilirsiniz.

• Windows Phone Yazılım Geliştirici Fırsatları. Microsoft, yaptığı açıklamayla geçtiğimiz 1 yıl içinde pazara sunulan Windows Phone cihazlarının sayısının diğer akıllı telefon platformlarına kıyasla 6 kat daha hızlı büyüdüğünü açıkladı. Gün itibariyle Windows Phone 8 kullanıcıları her ay 200 milyonun üzerinde uygulama indiriyor ve bir önceki sürüme oranla uygulamaların günlük geliri 2 katına ulaşmış durumda. Uygulama geliştiricilerin bu alana yaptıkları yatırımlara en iyi geri dönüşü garanti altına almak için Windows Phone’un bir sonraki sürümü bugün hazırlanan uygulamalarla uyumlu olacak ve bugün kullanılan araçlarla yeni sürüm için geliştirme yapılabilecek. Ayrıca belirli bir süre için geliştiriciler Windows Phone Dev Center’a sadece 19 Amerikan doları ücretle kayıtlarını yaptırabilecekler.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.