WhatsApp’ın Sahibi Artık Facebook!Destek: Test Link
Mobil Dünya

Dünya genelinde en popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Facebook tarafından satın alındı. Detaylar, haberimizin devamında.

Çok sayıda kullanıcısı bulunan popüler sosyal ağ Facebook’un WhatsApp’ı bünyesine dahil etmek için görüşmelere başladığına dair haberler uzun bir süre önce gündeme gelmişti. Tam olarak 3 Aralık 2012 tarihinde Facebook’un WhatsApp için görüşmelere başladığına dair bir haber paylaşmıştık. Aradan geçen süre zarfında günümüz itibariyle WhatsApp artık Facebook’un.

Facebook’un “newsroom” bölümünde paylaştığı bilgiye göre şirket, WhatsApp’ı 4 milyarı nakit olmak üzere toplamda 16 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Bundan böyle tüm WhatsApp çalışanları Facebook ekibine dahil olacak. Facebook’un açıkladığına göre WhatsApp, bağımsız ve kendi markasıyla yine yoluna devam edecek. WhatsApp CEO’su Facebook yönetim kuruluna dahil olurken, Facebook hisseleri değer kazanmaya başladı bile. Facebook’un çalışanlar için 3 milyar dolarlık hisse ayırdığı da gelen bilgiler arasında.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.