WhatsApp’a Sesli Arama Özelliği GeliyorDestek: Test Link
Mobil Dünya

Popüler meşajlaşma uygulaması WhatsApp’a sesli arama özelliği geliyor. Ayrıntılar, haberimizin devamında.

Bir süre önce Facebook bünyesine dahil olan WhatsApp’ın CEO’su Jan Koum, Mobil Dünya Kongresi‘nde yaptığı açıklamalarda uygulamaya yılın ikinci çeyreğinde sesli arama özelliği geleceğinin müjdesini verdi.

WhatsApp’ın kuruluşunun 5. yıldönümünde şirketin CEO’su Jan Koum Mobil Dünya Kongresi’nde şirketin ilerleyen yıllardaki stratejilerine yönelik bazı açıklamalarda bulundu. Koum, aylık 465 milyon aktif kullanıcıları olduğunu ve günlük aktif kullanıcı sayısının yaklaşık 330 milyona ulaştığını belirtti. Facebook’un satın almasından sonra 15 milyon yeni kullanıcıya da merhaba dediklerini söyledi.

Uzun zamandır beklenen sesli arama özelliğine de değinen Koum, yılın ikinci çeyreğinde uygulamaya sesli arama özelliği kazandıracaklarını söyledi. WhatApp’a sesli arama özelliği ile birlikte rakipleri olan diğer anlık mesajlaşma uygulamalara karşı büyük üstünlük kazanacak.

Gelecek güncellemenin tüm mobil işletim sistemlerine geleceği söyleniyor. WhatsApp’ın Facebook’a satış işleminden sonra şirketin yönetim şeklinde hiçbir değişiklik gerçekleşmeyeceği önceki açıklamalarda belirtilmişti. Gelecek yeni güncelleme sonunda ise operatörlerin tepkisi en çok merak edilen konu olarak görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.