WhatsApp’a Alternatif 4 Ücretsiz UygulamaDestek: Test Link
Mobil Dünya

Facebook’un Instagram’dan sonra 16 milyar dolara WhatsApp’ı da satın alması ile birlikte birçok kullanıcının popüler uygulamanın geleceği hakkındaki endişeleri artmaya başladı. WhatsApp’a alternatif uygulamalar, haberimizde.

Facebook’un WhatsApp’ı bünyesine dahil ettiği haberi, gümdeme bomba gibi düştü desek doğru olur. Facebook, popüler uygulamanın bağımsız olarak çalışmaya yoluna devam edeceğini açıkladı fakat yine de uygulamanın geleceği ile ilgili endişelenenler var. Bunun üzerine Mashable, WhatsApp alternatifi olan 4 ücretsiz uygulamayı listeledi ve biz de sizlerle paylaşıyoruz.

1. Viber

Viber-resim-webeyn

Kısa bir süre önce 900 milyon dolara Rakuten adlı şirkete satılan Viber, ücretsiz mesajlaşma ve konuşma imkanı sağlayan bir uygulama. Şuan için 200 milyondan fazla mobil cihaz ve bilgisayarda kullanıldığı söyleniyor.

Ayrıca uygulama, 1.9 cent karşılığında uygulamayı kullanmayan kişilere 1 dakikalık çağrı yapma imkanı sunuyor. Bilgisayar uygulaması sayesinde de Viber mobil uygulaması ile senkronize çalışıyor.

Viber uygulaması iOS, Android, Windows Phone 8 ve BlackBerry platformlarında mevcut.

2. Kik

Kik-gorseli-webeyn

2009 yılında BlackBerry telefonlarda uygulama olarak başlayan Kik, 100 milyondan fazla kullanıcıya ücretsiz mesajlaşma imkanı sunuyor. WhatsApp gibi diğer uygulamaların aksine kullanıcılardan telefon numarası gerekliliğinden kurtarıyor. Kanadalı şirket yakın zamanda yaptığı güncelleme ile eklediği dahili tarayıcı sayesinde uygulama içerisinde webde gezinme imkanı sunuyor.

Kik iOS, Android, Windows Phone 8 ve BlackBerry platformlarında mevcut.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.