WhatsApp Uygulaması iPhone’da da Ücretli OlacakDestek: Test Link
Mobil Dünya

WhatsApp_logo_webeyn

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp Android, BlackBerry, Windows Phone ve Nokia’da uyguladığı abonelik modelini iPhone için de uygulayacak.

Uygulanan bu abonelik modelini bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Android, BlackBerry, Windows Phone ve Nokia’da WhatsApp uygulaması ücretsiz olarak indirilebiliyor ve 1 yıl sonra kullanıcılar 1 dolar karşılığında popüler uygulamayı kullanmaya devam ediyordu.

WhatsApp CEO’su Jan Koum’un yaptığı açıklamaya göre iPhone kullanıcıları için de geçerli olacak olan bu abonelik modeline göre iPhone kullanıcıları WhatsApp’ı ücretsiz olarak indirebilecek fakat 1 yıl sonra diğer platformlarda olduğu gibi 1 dolar ücret karşılığında uygulamayı kullanmaya devam edecek.

Fakat…

iPhone kullanıcıları için de aynı abonelik modelinin geçerli olacağını söyledik fakat 2013 yılı içerisinde faaliyete geçecek olan bu hamleden mevcut iPhone kullanıcılarını etkilenmeyecek. Yani sadece WhatsApp’ı yeni indirecek iPhone kullanıcılarını kapsayan bir durum.

Akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulamalarından biri olan WhatsApp’ın, CEO’sunun açıklamalarına göre bilgisayarlar için bir versiyonu çıkmayacak ve sadece mobil uygulama olarak faaliyetine devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.