WeChat Kullanımı ArtıyorDestek: Test Link
Mobil Dünya

Mobil alandaki mesajlaşma ve iletişim uygulamalarından birisi olan WeChat, hızla yayılıyor ve kullanımı artıyor. Futbol yıldızı Lionel Messi ile yayına alınan TV reklamının etkisinin büyük olduğu WeChat, çok kısa bir süre önce App Store’da en çok indirilen uygulamalar arasında üst sıralara ismini yazdırmıştı.

WeChat’in günlük indirilme oranı yüzde 200 büyürken, günlük aktif kullanıcı sayısının büyüme oranı ise yüzde 400’e ulaşmış durumda. Kullanıcıların mobil veya veri ağı üzerinden sesli mesajlar göndermesine imkan veren “Bas Konuş” ve “Canlı Konuşma” gibi özellikler, WeChat’in dikkat çeken özellikleri arasında.

Tavsiye: Sesli mesaj

Yoğun olarak kullanılan özelliklerden biri olan sesli mesaj özelliği için WeChat’te yapmanız gereken bir tuşa basılı tutmak, mesajızı söylemek ve tuşu bırakmak oluyor. Tuşu bıraktığınız anda sesli mesajınız tıpkı telsiz gibi karşı tarafa iletiliyor. Sesli mesaj gönderim özelliği için uygulama herhangi bir ücret talep etmiyor. Bu özellikle yanlış bir mesaj söylerseniz, mesajı göndermemek için ekrandaki “X” işaretine parmağınızı sürükleyerek mesajınızı silebiliyorsunuz.

Lionel Messi’nin yer aldığı WeChat reklamını aşağıdan izleyebilirsiniz. WeChat’in farklı platformlardaki indirme bağlantıları için ise buraya tıklamanız yeterli olacak.

Yorumlar

  1. Çevremdekiler de kullanmaya başladı wechat’i. tv reklamlarında da cıkıyordu, yükledim ve memnnunum.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.