Web Sitesi Sahiplerine ÖnerilerDestek: Test Link
İnternet, Webmaster

Eğer bir web siteniz varsa ya da yeni bir site açmayı düşünüyorsanız bu yazıdaki önerilerimiz siz ve sitenizin yararına olacaktır..

Ciddi Olun
Ciddi olmak her zaman kazandıracaktır. Sitenizde yayınladığınız yazılarda fazla gevşek olmayın. Örneğin, çok gülücük ifadeleri kullanmak gibi şeyleri yapmayın, ciddiyeti koruyun.

Hitap Şekli
Ziyaretçilere nasıl hitap ediyorsunuz, bu çok önemlidir. Eğer imkânınız varsa ve mümkünse sürekli ziyaretçilere “siz” hitap şeklini kullanın. Örneğin yazdığınız bir yazıya yorum geldiyse ona cevap yazarken “sen” diye değilde “siz” diye hitap edin.

Yazı ve Cümlelerinizin Şekli
Yayınladığınız yazılarda mutlaka ama mutlaka Türkçe kurallarına özen gösterin. Çok sık yapılan ve hoş olmayan birşey; yazı başlıklarının sonuna nokta işareti koymak.. Yazı başlıklarının sonuna nokta işaretini koymayın. Başlıklarda her zaman her kelimenin ilk harfini büyük yazın. Yazı içeriğinde ise sadece cümlelerin başında büyük harf kullanın, gerisini küçük yazın ve noktalama işaretlerini iyi kullanın.

Sosyal Medya Hesaplarınız Olsun
Sitenizin mutlaka sosyal medya hesapları olmalı. Örneğin, Facebook ve Twitter hesabınız mutlaka olsun. Ziyaretçileriniz sizi oralardan da takip edebilsin. Hesaplarınızın kullanıcı adını siteniz ile aynı olacak şekilde almaya çalışın.

Belli Bir Çizgi ve Düzeniniz Olsun
Kendinize belli bir şablon oluşturun, sürekli o şablonu kullanın. Yani belli bir düzeniniz olsun.

İletişim ve Hakkınızda Sayfalarınız
Bir web sitesinde mutlaka bu iki sayfa olmalıdır. Eğer yoksa mutlaka oluşturmalısınız.. Ziyaretçiler sitenize girdiğinde ilk dikkat çeken, merak uyandıran ve bakılan yer Hakkınızda ve İletişim sayfalarınızdır. Hakkınızda kısaca yazı yazı Hakkınızda sayfanızı oluşturun. Bir tanede iletişim formu oluşturup İletişim sayfanızı yaratın..

Ek Aksesuarlar
Sitenize ek şeyler koyarak süsleyin.. Neler koyabilirsiniz? Sitenizin kategorisine göre bir anket oluşturabilirsiniz. Yazılarınızı e-posta ile takip edebilmeleri için e-posta ile mail aboneliği oluşturun. (FeedBurner ile bunu kolayca yapabilirsiniz)

Reklam ve Görsellik
Sitenizden kazanç sağlamak en doğal hakkınız. Reklamlarınızı yerleştirin.. Tabi herşeyin bir dozu vardır. Reklamları abartmayacak şekilde yerleştirin ki, ziyaretçi sitenizden bıkıp terketmesin. Belirli yerlere ve sadeliği bozmayacak şekilde reklamlarınızı yerleştirin.

Şimdilik bu kadar.
İşinize yaraması dileğiyle..

Sitenizde başarılar.

Yorumlar

  1. güzel yazı ve oldukça yararlı yalnız bişeye dikkat çekeceğim yemek blogları günlük tarzı bloglarda gelen yorumlara mesafeli yaklaşarak cevap vermek çok samimi gelmiyor takipçilere.. yani en azından benim fikrim bu 😀

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • Dilediğiniz gibi davranabilirsiniz aslında ama yeterki dozu kaçmasın ve ziyaretçiyi sıkmasın.

      Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.