WARGAMING Dornier Do 17 Uçağını Gün Yüzüne ÇıkardıDestek: Test Link
Oyun Dünyası

Dünyanın önde gelen ücretsiz online oyun geliştirici ve yayıncılarından olan Wargaming, Kraliyet Havacılık Müzesi’nin açığa çıkardığı Alman Dornier Do 17 savaş uçağını Cosford Shropshire’da yer alan gösterim alanında konuklara ve basına resmen duyurdu. Dünya genelinde yoğun ilgiye yol açan bu proje, önemli iş ortaklarının ve emeği geçen tüm herkesin huzurunda 15 Ekim 2013 tarihinde gerçekleşti.

Kraliyet Havacılık Müzesi genel müdürü Alex Medhurst; ‘’Wargaming’in Dornier’ı gün yüzüne çıkarılmasında bizlere vermiş olduğu desteklerden ötürü çok sevinçliyiz’’ dedi ve sözlerine şöyle devam etti; ‘’Birlikte çok önemli ve unutulmaz işler başardık. Bu etkinlikte, uçağın tasarımcısının torunu olan ve aynı zamanda Dornier Deniz Uçağı Şirketi’nin varisi Conrado Dornier’ın aramızda olmasından ötürü çok mutluyuz. Bu yeni uygulama alanı her iki tarafın havacılarının yaptığı fedakarlıkları hatırlamak için bizlere fırsat veriyor. Uzlaşma ve ortak değerlere dayanan kalıcı geleceğe olan inancımızı gösteriyor.’’
Açılış etkinliğine, Dornier projesini mümkün kılan tüm yatırımcılar ve iş ortakları katıldı. Tüm ziyaretçiler kurtarılmasına yardım ettikleri tarihi uçağa daha yakından bakabilmek için Dornier’in gövde ve kanatlarına ev sahipliği yapan hidrasyon tünelleri turuna davet edildiler.

Müzenin dijital ve fiziksel alanları halka açıldı ve yeni dinamik Gösterim Alanı, bu efsanevi uçağın tarihini araştırırken, bir yandan da kurtarılma ve korunma süreçlerine dair bilgiler aktarıyor. Multimedia içeriği, uçağı savaşırken gösteren arşiv görüntülerine ve Haziran 2013’te gerçekleşen özel kurtarma operasyonunu anlatan bir belgesele sahip. Ziyaretçiler bugünden itibaren artırılmış gerçeklik uygulaması Apparition’ı akıllı telefonlarına yükleyerek Dornier’ı Müzenin üzerinde uçarken görebilirler.

Uygulama aynı zamanda kullanıcılara, kendi bulundukları yerde sanal bir Dornier uçağının fotoğrafını çekip, bu fotoğrafın Wargaming’in Londra 2014 RAF Müzesi’nde açılacak fuar alanında sergilenme imkanını tanıyor. Uygulama ve yarışma hakkında daha fazla bilgi yakında açıklanacak olup, www.wgdornier.com adresinden herkesle paylaşılacak.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.