Vodafone, Vodafone Cep Sağlık’ı Hizmete SunduDestek: Test Link
Mobil Dünya

Vodafone, Türkiye’nin en kapsamlı ilk ve tek mobil sağlık platformu Vodafone Cep Sağlık’ı abonelerinin hizmetine sundu. Vodafone Cep Sağlık ile temel sağlık bilgi ve danışma hizmetlerine 1120 kısa numarası ile Türkiye’nin her yerinden 7/24 erişilebilmesi amaçlanıyor.

Vodafone Cep Sağlık Platformu, Vodafone Türkiye ve Artı Sağlık A.Ş. ortaklığında, Vodafone abonelerine anında mobil sağlık çözümleri sunuyor. Vodafone’luların ürün portföyüne eklenen Vodafone Cep Sağlık, Türkiye’de sağlıkla ilgili hizmetlere uzaktan erişimi kolaylaştırıyor. Vodafone Türkiye aboneleri sağlık ihtiyaçlarına yönelik danışmanlık hizmetlerini, 1120 numaralı çağrı merkezinden 7/24 alabiliyor. “Vodafone Cep Sağlık” akıllı telefon uygulaması ve VodafoneCepSaglik.com.tr internet sitesi üzerinden de erişilebilen platformla, acil bilgiye ihtiyaç duyulduğunda sağlık danışma hizmetleri, kişisel sağlık koçluğu, sağlıklı yaşam bilgi servislerine erişim tek numara kolaylığıyla sunuluyor.

Vodafone-Cep-Saglik-webeyn-2

Tüm sağlık bilgileri çipli kartla hastanın cebinde

Vodafone’un sağlık platformu, Vodafone Cep Sağlık Kartı’yla kullanıcıya özel bir sağlık kimlik kartı oluşturulmasını sağlıyor. Çipli Vodafone Cep Sağlık Kartları’nda acil durum sağlık bilgileri sürekli kullanıcının yanında taşınabiliyor. Acil durumlarda kartın çipinden ya da internet üzerinden, kullanıcının sağlık durumuna dair bilgiler, abonenin onayı ile profesyonel sağlık personeli tarafından okunabiliyor. Ayrıca Vodafone Cep Sağlık Kartı, anlaşmalı sağlık kurumlarında indirimler ve puan kazanma fırsatı da tanıyor. Vodafone Cep Sağlık VIP Kart ise bu avantajlara ek olarak özel sağlık asistanlığı hizmeti sunuyor. Özel asistanlar, VIP kart sahiplerinin yaşına ve cinsiyetine uygun rutin kontrolleri hatırlatıyor, sağlık sorunlarında kişiye uygun çok sayıda çözüm için yönlendirmeler gerçekleştirebiliyor.

Vodafone Cep Sağlık kapsamındaki ürünlerden Sağlık Dosyası, kişinin sağlık geçmişi, acil durumlarda ulaşılacak veya kan verebilecek kişi bilgileri, sağlık belgeleri, ilaç hatırlatmaları, kontrol/ölçüm hatırlatmaları, ölçüm kayıtlarının yer aldığı ve kaydedilebilen bir kişisel sağlık yönetim sistemini içeriyor. Abone, tüm sağlık bilgilerini elektronik ortamda kaydederek, istediği zaman ulaşabiliyor veya sağlık profesyonelleri ile paylaşabiliyor.

Vodafone Cep Sağlık’ta kişiye özel hizmet veren sağlık koçu hizmeti de yer alıyor. Sağlıklı ve kaliteli yaşam, zindelik, sağlıklı beslenme, egzersiz, psikolojik destek gibi konularda danışmanlık hizmeti sağlık profesyoneli koçlar tarafından veriliyor. Sağlık koçu periyodik olarak kullanıcıya ulaşarak koruyucu ve önleyici tıp konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Vodafone’un tamamen ücretsiz sunduğu SMS Bilgi Servisleri sayesinde sağlıklı yaşam, beslenme, diyabet, obezite, anne ve bebek, hamilelik, hipertansiyon gibi konularda bilgiler kısa mesajla düzenli olarak kullanıcıya iletiliyor.

Vodafone Cep Sağlık Platformu’nda, 7/24 hizmet veren 1120 Ambulans Hattı da bulunuyor. Ayrıca yine 1120 üzerinden tek telefon ile ulaşılabilen ve üç büyük şehirde sunulan Evde Sağlık uygulamasıyla, sağlık hizmetini evinde almayı tercih eden ailelere ve bireylere muayene, tahlil, pansuman, serum takılması, enjeksiyon gibi tıbbi hizmetler %20 indirimle sadece Vodafone Cep Sağlık’ta veriliyor.

Akıllı telefonlarla bir dokunuşta sağlık danışma hizmetlerine erişim

Vodafone Cep Sağlık’ın akıllı telefon uygulaması ücretsiz olarak Vodafone’luların kullanımına sunuluyor. App Store ve Google Play Store üzerinden iPhone ve Android tabanlı akıllı telefonlara ücretsiz yüklenebilen mobil uygulamayla 1120 Vodafone Cep Sağlık çağrı merkezine tek tıkla erişim, Vodafone Cep Sağlık portföyündeki ürün ve hizmetlere ulaşma imkanı ve sağlıklı yaşam, beslenme, diyet gibi konularda güncel haberlere erişim kolaylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.