Vodafone Türkiye İle İletişim Marmaray’da Daha KolayDestek: Test Link
Mobil Dünya

Vodafone Türkiye, mobil şebekesine yaptığı sürekli yatırımlara bir yenisini ekledi ve Marmaray’da abonelerine iletişim hizmetleri sunmaya başladı. Vodafone Türkiye böylece kent hayatına yeni bir soluk getirecek demiryolunda da abonelerinin iletişim kurmasını sağlayacak.

Vodafone Türkiye şebekesi, İstanbul Boğazı’nın kıtalarını yerin altından birbirine bağlayan Marmaray’da GSM hizmeti veriyor. Marmaray’ın açılışı ile paralel olarak şebekesini abonelerinin kullanımına hazır hale getiren Vodafone Türkiye böylece kent hayatına yeni bir soluk getirecek demiryolunda abonelerinin iletişim kurmasını sağlayacak. Yurt içinde yüzde 99 kapsama oranını aşan Vodafone Türkiye bu şekilde Marmaray’ı da kapsama alanına dahil etmiş oldu.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, abonelerimizin dünya kalitesinde son teknolojilerle iletişim kurmasını sağlıyoruz. Kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti sağlayarak Türkiye’nin aboneleri tarafından en çok tavsiye edilen telekomünikasyon markası olmayı hedefliyoruz. Vodafone Türkiye olarak şebekemize güveniyoruz ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 3G’nin hizmete başladığı 2009 yılından beri lisans bedeli de dâhil olmak üzere 4 yılda toplam 4,4 milyar TL şebeke yatırımı gerçekleştirdik. Bu güçlü yatırımlarımız ile dünyanın en ileri 3G teknolojisini Türkiye’nin 81 iline yaydık. Yurt çapında 2G kapsama oranımızı %99’un üzerine çıkardık. İstanbul’un ulaşım ağlarını kullanan abonelerimiz Vodafone Türkiye’nin güçlü şebekesiyle iletişim hizmetlerinden özgürce faydalansın diye metro ve füniküler gibi yer altı hatlarında Vodafone Türkiye GSM hizmetlerini sağladık. Kıtaları demiryolu ile birbirine bağlayan Marmaray’da da abonelerimize iletişim hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüketicilerimizin memnuniyetini sağlayan, onların ihtiyaçlarına cevap veren, dünyanın en ileri teknolojisini sunan hizmet ve ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Turkcell de çok kısa bir süre önce konuyla ilgili çalışmalarını duyurmuştu ve sizlerle paylaşmıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.