Vodafone Türkiye’den 200 Milyon TL’nin Üzerinde Mağaza YatırımıDestek: Test Link
Kurumsal

Dijital Dönüşüm Hareketi programı kapsamında “Mükemmel Müşteri Deneyimi için Hizmet” alanına kesintisiz yatırım yapan Vodafone, Türkiye’nin 81 ilinde perakende yüzünü yeniliyor.

81 ildeki 1.200’den fazla mağazasını dijital bir tasarımla yenileyecek olan şirket, mağazalarının dijital dönüşümü için bayi yatırımları da dahil olmak üzere 2 yılda toplam 200 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapıyor. Yenilenen mağazaları ile daha kaliteli dijital hizmet sunmayı ve daha yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefleyen Vodafone Türkiye, şu ana kadar tamamlanan 500 mağazası için “Dijital Açılış Töreni” gerçekleştirdi.

Dijital bir tasarımla yenilenen Vodafone mağazaları, son teknolojinin kullanıldığı, dijital deneyimlerin uzman danışmanlar eşliğinde yaşandığı ve rahatlığın öne çıktığı konseptiyle dikkat çekiyor. Modüler ve esnek bir tasarıma sahip olan mağazalarda müşteriler, Canlı Cihaz Deneyim Alanı ile cihazları rahatça deneyimlerken, Teknoloji Alanı’nda (Tech Zone) konunun uzmanı çalışanlardan özel danışmanlık hizmeti alabiliyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıldağ

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıldağ

Tüm tarifelerin karşılaştırmalı olarak sunulduğu Tarife Alanı ve dijital müşterilerin ihtiyaçlarına uygun tarifeler ile birbirinden özel Vodafone Red fırsatlarının tanıtıldığı Vodafone Red Alanı da ziyaretçilerin mobil deneyimini zenginleştiriyor. Basit ve kolay anlaşılır şekilde gruplandırılmış sergi alanlarının yanı sıra popüler cihaz ve tarifelerin sergilendiği Vodafone Çok Satanlar Masası da ziyaretçilere rahat bir keşif ortamı sağlıyor. Ziyaretçiler, Aksesuar Alanı’nda, “Redlife” markası altında yüksek kaliteli mobil iletişim aksesuarları ile buluşuyorlar.

5.000 çalışana eğitim

Öte yandan yeni dönemde mağazalarında 500 ek istihdam sağlayacağını da açıklayan Vodafone Türkiye, mağazalarını yenileme projesi kapsamında çalışanlarına yaptığı yatırımlara da hız verdi. Vodafone mağazalarında, tam donanımlı hizmet sağlamak için özel eğitimlerden geçmiş ve teknoloji konusunda uzman çalışanlar hizmet veriyor. Bu kapsamda, Vodafone Türkiye’nin kurumsal eğitim ve gelişim merkezi Vodafone Red Academy, TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri işbirliğiyle, satış danışmanından mağaza müdürüne kadar tüm çalışanları kapsayan ve Vodafone’a özgü tasarlanmış bir eğitim modülünü hayata geçirdi.

Çevre ve engelli dostu mağazalar

Işıklandırma, kâğıt kullanımı ve çalışanların çevre konusunda bilinçlendirilmesine yönelik eğitimler gibi birçok alanda çevre dostu uygulamaların hayata geçirildiği Vodafone mağazaları, aynı zamanda engelli bireylerin kapıdan kolayca girebilmesi ve mağaza içinde rahatça alışveriş yapabilmesine uygun şekilde tasarlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.