Vodafone İş Ortağım Araç Takip Sistemiyle %15’e Varan Yakıt TasarrufuDestek: Test Link
Kurumsal

Yarına Hazırım Platformu ile işletmelerin dijitalleşme ihtiyaçlarını analiz eden Vodafone, yarına bugünden hazırlanmak isteyen işletmelere önemli tasarruf imkanı sunan çözümlerini yeni iş ortaklarıyla geliştiriyor.

Vodafone, Yarına Hazırım Platformu’yla işletmelerin dijitalleşme endeksini ölçmeyi ve şirketleri yarına bugünden hazırlayacak çözümler geliştirmeyi sürdürüyor. Şirketlerin dijitalleşme ihtiyaçlarına yönelik olarak Vodafone İş Ortağım çatısı altında geliştirilen araç takip kampanyası, işletmelerin rekabetçilik, kârlılık, verimlilik ve tasarruf hedeflerine katkı sağlıyor. İş ortakları ağına FiloTürk’ü de katan Vodafone İş Ortağım, yeni Araç Takip Sistemi Kampanyası ile müşterilerine 12 ve 24 aylık taksit kolaylığı sağlıyor. Araç Takip Sistemleri ile müşterilerinin saha ekiplerini anlık olarak takip etmesine imkan tanıyan Vodafone İş Ortağım, işletmeler için yakıt giderlerinde %15’e varan oranda maliyet avantajını mümkün kılıyor.

Türkiye’nin ilk mobil takip operatörü olarak 2010 yılında Mobiliz tarafından kurulan FiloTürk, Vodafone Araç Takip Sistemi’nin uygulayıcısı olarak Vodafone İş Ortağım çözüm ortağı ağına katıldı. Türkiye’de 200.000’in üzerinde araçta kullanılan FiloTürk araç takip ve filo yönetim sistemi, sektöründe lider 15.000’i aşkın firmaya hizmet veriyor. Araç takip sistemlerindeki deneyimiyle FiloTürk, müşterilerine verim ve rekabet gücünü artırıcı çözümler sunuyor.

Vodafone İş Ortağım’ın yeni Araç Takip Sistemi Kampanyası’nda 12 ve 24 aylık taksit kolaylığı sağlanıyor. Araçlara takılacak cihazların taksit bedeliyle birlikte, 50 megabayt internet ve her yöne 30 SMS içinde hazır gelen çözüm 24 ay taksitle ayda 32 TL’ye, 12 ay taksitle ayda 52 TL’ye Vodafone kurumsal müşterilerine sunuluyor. Araç takip cihazlarının montajı, FiloTürk gibi Vodafone İş Ortağım’ın FiloTürk gibi birçok çözüm ortağı tarafından ücretsiz olarak yapılıyor.

Anlık kontrollerle etkin iş takibi

Vodafone’un makinelerarası iletişim teknolojisiyle araçlardan topladığı verileri işleyen araç takip sistemi, işletmelerin değerli yüklerini, sahada bulunan araçlarını ve saha ekiplerini internet üzerinden haritalarda izleyebilmelerine olanak sağlıyor. Vodafone İş Ortağım müşterileri için araç takip uygulaması ile ticari araçlara Filotürk gibi birçok çözüm ortağı ile ücretsiz monte ettiği cihazlar sayesinde, GPS uydularından konum ve araç üzerindeki sensörlerden farklı bilgiler toplanıyor. Bütün bilgiler Vodafone’un M2M SIM kartı aracılığıyla Vodafone mobil internet ağı üzerinden veri merkezine iletiliyor. Ardından işletmeler, internet üzerinden pratik şekilde tüm takip verisini inceleyebiliyor.

Bu bilgiler, hem anlık hem de geçmişe yönelik detaylı raporlarla müşterilere sunuluyor. Araç takibi ve veri analizi sayesinde araç sürücülerinin doğru kullanım alışkanlıklarını kazanması sağlanarak, yakıt giderlerinin azaltılmasına katkıda bulunuluyor. Aracın gerçek konumu ile varış noktasına ne kadar uzakta olduğu görülerek merkezden saha ekiplerine doğru rota planlaması ve rota bilgilendirmesi yapılabiliyor.

Araç güvenliği sağlanıyor

Ayrıca Vodafone araç takip sistemi, güvenlik konusunda da şirketlere katma değer sunuyor. Sürücünün sefere çıktığı andan itibaren güvenli araç kullanım prensiplerine ve trafik kurallarına uygun hareket edip etmediği izlenebiliyor. Olası çalınma durumlarında aracın yeri anında tespit edilebiliyor ve istenildiğinde araç uzaktan durdurulabiliyor.

Vodafone’un dünya çapında 44 ülkede, makinelerarası iletişimde kullanılan SIM kartı bulunuyor. Machina Research’ün verilerine göre, Vodafone Grubu, makinelerarası iletişimde günümüzde dünya lideridir. M2M çözümleri konusunda öncü uygulamalara imza atan Vodafone, tüm dünyada 14.9 milyon kurumsal müşterisine M2M hizmeti sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.