VMware, 2013 Yılı 3.Çeyrek Sonuçlarını AçıkladıDestek: Test Link
Kurumsal

Sanallaştırma ve bulut altyapısında dünya lideri VMware, 2013’ün 3. çeyreğindeki finansal sonuçlarını açıkladı.

Şirketin cirosu, 2012’nin aynı dönemine oranla yüzde 14 artarak 1.29 milyar dolar oldu. 2013’te gerçekleşen tüm tasfiyeler ve GoPivotal’a bağlanabilecek cirolar değerlendirme dışında bırakıldığında, 2012’nin aynı dönemine göre ciroda yüzde 19’luk bir artış oldu. Şirketin 3. çeyrek işletme geliri de 2012’nin aynı dönemine göre yüzde 51 artış kaydederek 287 milyon dolar oldu. Net gelir 261 milyon dolar, hisse başına artış 0.60 dolar olarak gerçekleşti. 2012’nin aynı döneminde gerçekleşen 157 milyon dolarlık net gelir ve hisse başına 0.36 dolarlık artış ile karşılaştırıldığında yüzde 67’lik bir artış göze çarpıyor.

3. çeyrek için işletme nakit akışı 2012’nin aynı dönemine göre yüzde 46 artışla 637 milyon dolar ve serbest nakit akışı yüzde 50 artışla 543 milyon dolar olarak gerçekleşti. 30 Eylül 2013 itibariyle nakit, nakit eşdeğerleri ve kısa dönem yatırımlar 5.85 milyar dolar ve önceden belirlenmiş gelirler 5.84 milyar dolar oldu.

Son gelişmeler ve stratejik duyurular

– VMware, VMworld 2013’te sanallaştırmanın gücünü, sahip olduğu SDDC mimarisi üzerinden ağ, depolama ve yönetim dahil tüm veri merkezine yayan birçok yeni ürün ve hizmetini duyurdu. VMworld 2013 ve VMworld 2013 Avrupa, 31 bin kayıtlı katılımcıyla yeni bir rekor kırdı. Katılımcılar VMware NSX, VMware Virtual SAN, VMware vCloud Suite 5.5, İşletim Yönetimi 5.5’e sahip VMware vSphere ve yeni bulut yönetimi çözümleri gibi yeni tanıtımı yapılan teknolojilerin demolarını görme şansı buldular.

– VMware, ABD’de yeni VMware vCloud Hybrid Service’i duyurdu ve iki yeni ABD veri merkezi noktası ekleyerek müşterilerin veri merkezlerini açık buluta kesintisiz olarak geçirmelerini sağladı. Avrupa’daki müşterileri için melez bulut hizmetlerini yaymayı öncelik kabul eden VMware, bu hizmeti 2014’ün ilk çeyreğinden itibaren İngiltere’de de sunacak. Yeni özellikler müşterilerin var olan ve yeni bulut tabanlı uygulamaları açık buluta geçirmelerini ve sahip oldukları yönetim araçlarını genişletmelerini kolaylaştırıyor.

– VMware, herhangi bir kullanıcının istediği yerde ve istediği cihazda Windows masaüstlerini ve uygulamalarını bir bulut hizmeti olarak kullanmasını sağlayan gelişmiş masaüstü sanallaştırma platformu kiralayan “Hizmet olarak Masaüstü” (Desktop as a Service) alanında öncü Desktone şirketini satın aldı.

– VMware’de bu yıl önemli atamalar da gerçekleşti. Bu yılın 3. çeyreğinde Sanjay Poonen Son Kullanıcı Bilişimi Bölümü İdari Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü; Tony Scott Kıdemli Başkan Yardımcılığı ve CIO; Sanjay Mirchandani de VMware Asya, Pasifik ve Japonya Kıdemli Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü görevlerine getirildiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.