Vimeo’ya Erişim EngellendiDestek: Test Link
İnternet

Dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinden olan Vimeo’ya erişim engellendi. Ayrıntılar, haberimizin devamında.

Vimeo’ya girmek isteyen bazı kullanıcılar, erişimin engellendiğine dair bir mesajla karşılaşıyor. Erişim engelinin sebebi henüz bilinmezken, kullanıcılar Vimeo’da bulunan videoları görüntülemekte sorun yaşıyor.

DNS ya da VPN gibi hizmetleri kullanan kullanıcılar ise siteye sorunsuz olarak erişebiliyor. Bir süre önce video paylaşım siteleri arasında yer alan Dailymotion’a da erişim engellenmiş ve bir süre sonra engel kalkmıştı.

Vimeo’nun Türkiye’de resmi olarak bir ofisinin olmamasından dolayı erişimle ilgili problemin uzun sürebileceği tahmin ediliyor.

Yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar

  1. 2 yıl önce şu http://www.ilk-kursun.com/haber/67216 makeleyi okumuştum ve şimdi daha ileri düzey bir dengesizlik var ülkemizde. Kimse artık, özgür ve laik bir ülkede yaşadığını söyleyemiyor. Hukuk devleti namına elde kalan hiç bir şey yok. Siyaset yapmak en nefret ettiğim şey ancak bu kadar da olmaz diyor insan.
    Bu haberin içeriği ise tamamen siyasi alakalı ve insanları ileri düzeyde ülkesinden soğutuyor. Çin ile yarışın içine girdik yasak konularında.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.