Vimeo Telif Hakkı Sistemini Faaliyete GeçirdiDestek: Test Link
İnternet

Popüler video paylaşım sitelerinden biri olan Vimeo, telif hakkı sistemini faaliyete geçirdi.

Uzun süredir YouTube’daki Content ID benzeri telif hakkı sistemi olmayan Vimeo, Copyright Match adlı telif hakkı sistemini faaliyete geçirdi.

YouTube’un telif hakkı sistemi ile ilgili sıkı kurallarından dert yakınanların tercih ettiği video paylaşım sitelerinden biri de Vimeo. Artık telif hakkı sistemi, Vimeo’da da var.

Telif hakkı kanunlarına ve kişilerin haklarına uygun olarak tasarlanan yeni sistemi duyuran Vimeo, sitenin TV kayıtları ya da filmlerle ilgili paylaşımların görüleceği bir yer olmadığının, orjinal paylaşımlara açık olduğunun altını çiziyor.

YouTube’a benzer şekilde Vimeo, bu sistem dahilinde videolar içerisindeki sesleri tarıyor ve karşılaştırıyor. YouTube’daki sıkı kurallardan ve olumsuz durumlarından haberdar olan Vimeo, karşılaştırma yaptığında bir ya da daha fazla bir içerikle uyum sağlarsa durumu ilgili kullanıcıya bildiriyor. Bildirilmesinin ardından hata olduğunu düşünen kullanıcıların, itiraz etmeleri ve paylaşımlarıyla ilgili gerekli izinleri aldıklarını belirtmeleri isteniyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.