Vestel, Yerli Akıllı Telefon Serisi Venus’u TanıttıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Vestel, duyurduğu Venus serisi ile akıllı telefon pazarına giriyor. Yerli üretim Venus serisi ile ilgili detaylar haberimizde.

Bir süredir televizyonda reklamlarını gördüğümüz ve uzun süredir beklediğimiz Vestel’in Venus adlı akıllı telefon serisi, Berlin’de düzenlenen Uluslarası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (IFA) tanıtıldı. Vestel’in ödüllü tasarımıyla dikkat çeken Venus akıllı telefon serisi, Türk mühendisler tarafından tasarlandı toplam 5 farklı modelden oluşuyor.

Vestel-Venus-ailesi-webeyn

Fiyat

23 Eylül tarihinden itibaren Türkiye pazarında satışa sunulacak olan telefonlar, 649 TL ile 899 TL arasında fiyat aralığına sahip durumda.

En üst model olan Venus 5.5 V, 13 megapiksel çözünürlükte arka kamera, 2 megapiksel çözünürlükte ön kamera, 5.5 inç büyüklüğünde 720×1280 piksel çözünürlükte HD IPS ekran, 1.2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 4G desteği, 16 GB dahili depolama alanı ve Android 4.4 işletim sistemi gibi başlıca teknik özelliklere sahip.

%52’si yerli

“Yerli” olarak lanse edilen Vestel Venus serisi akıllı telefonların %52’sinin yerli, %48’inin ise ithal olduğunu belirtelim (kaynak).

Türkiye’deki şartlar yüzünden yerli üretim yapmanın yurt dışından ithal etmekten daha pahalı olduğunu söyleyen Vestel CEO’su Turan Erdoğan, bu konuda yetkili kişilerle görüşmelerinin devam ettiğini belirtti.

Ek olarak ülkemizdeki GSM operatörlerinin kendi markalarını taşıyan akıllı telefonlarının bir çoğunun montajının Vestel’in Manisa’daki fabrikasında yapıldığını not olarak belirtelim.

Video

Vestel’in Venus akıllı telefon ailesi ile ilgili daha fazla için buraya tıklayabilir ve özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.