Vaktinizin Çoğunu Bilgisayar Başında Mı Geçiriyorsunuz?Destek: Test Link
Bilgisayar

Merhabalar.
Vaktinizin çoğunu bilgisayar başında geçiriyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Prof. Dr. Ahmet Maranki, bir çok konuda doğal yöntemlerle yapılan kür tarifleri verdi ve çeşitli uyarılarda bulundu. Bunların en önemlilerinden birisi de Radyasyon tehdidiydi.

Prof. Dr. Ahmet Maranki, Radyasyon konusunda çok çarpıcı örnekler verdi. Şu günlerde Japonya’daki Doğal Afetin ardından Nükleer santrallerin bazılarının reaktörlerinde patlamalar meydana geldi. Buda 2. Çernebol mi sorusunu akıllara getirdi. Hatta bazı kaynaklara göre Çernobil’in 7. basamakta olduğu, Japonya’daki tsunaminin ardından çıkan yangınlar sonucundaki reaktör patlamalarının ise 6. basamak olduğu söylendi…

Elbette bu, Radrasyonun Nükleer Santrallerden kaynaklanan tarafıydı. Radyasyon sadece Nükleer santrallerden kaynaklanmıyor malesef. Çok çeşitli alanlarda karşımıza çıkabilmekte. (Bkz: Radyasyon Nedir?

Özellikle bizi ilgilendiren tarafı ise Bilgisayardan aldığımız radyasyon… Vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçiren bizlerin; Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin söylediği bir araştırmaya göre, 100 kişiden 75’inde radyasyon bulunmaktaymış. Bu çok ama çok çarpıcı bir rakam.

Şimdi size Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin anlattığı bir örneği verelim. Çernobilde yaşanan olaydan sonra 2 yer, sadece yer bu radyasyondan etkilenmedi. Araştırmalara göre Ukrayna bölgesinde sadece 2 yerde kanser bulgusuna rastlanamadı, yada çok az tesbit edilebildi. Nedeni ise o yerlerde üzümle yapılan şarap fabrikalarının bulunmasıydı! Halk bu fabrikadan çıkan üzüm çekirdeklerini evde kavurup kahve niyetine içiyorlardı.

Buradan çıkaracağımız sonuç; yani Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin önerilerinden birisi Kuru Üzüm’ü (çekirdeğiyle birlikte) yiyin!

Bundan 1400 sene önce insanların en güzeli olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) insanlara kuru üzüm yemeyi tavsiye etmişti! Özellikle çekirdeğiyle yenen kuru üzüm kanser hastalığına yakalanmayı azaltıyor.

Şimdi gelelim en önemli meseleye… Günümüzün birçok anını bilgisayar başında geçirmekteyiz ve az veya çok radyasyona maruz kalmaktayız. Peki bu radyasyonu vücudumuzdan nasıl atacağız? Prof. Dr. Ahmet Maranki, bir kür tarifi verdi. Malzemelerini aktarlardan kolaylıkla temin edeceğimiz bu kürü sadece 7 günlük uygulamayla etkilerini görebileceğimizi söyledi. Lafı fazla uzatmadan kürün malzemelerini ve tarifini verelim.

Bedende bulunan radyasyonu atmak için kür tarifi:

Malzemeler:

30 Gram tarçın
10 gram dağ kişnisi
5 gram sinemaki
1.5 litre su
5 gram (1 çay kaşığı) iyotlu kristal tuz (Kaya tuzu)

Kürün yapılışı:

Adım 1: 1.5 litre suyu kaynatın.
Adım 2: Suyumuz kaynadıktan sonra içine tarçını ekleyin ve bir kaç dakika daha kaynatın.
Adım 3: Hemen arkasından dağ kişnisi ve sinemaki’yi kaynayan suya ilave edin, hepsini birlikte bir kaç daha kaynatın.
Adım 4: Ve artık kürümüz hazır, sağlıklı bir yerde muhafaza edin.

Peki bu kürü yaptıktan sonra nasıl uygulayacağız ?

Her gece yatmadan önce hazırladığımız kürden bir bardak içeceğiz. Bu içmeler 7 gün boyunca devam edecek.

Kürün etkilerini nasıl göreceğiz ?

Kürün etkilerini birkaç gün içerisinde idrarınızla birlikte göreceksiniz. Örnek: İdrarınızın kokusu değişecek.

Umarız sağlığınız için bunu yaparsınız. Vücuduma bir zarar verir mi diye korkmayın. Bu işin üstadı Prof. Dr. Ahmet Maranki.

Son olarak şunu söyleyelim; Çalışma masanıza TUZ TAŞI koyun. Masanızın bir kenarında dursun. Ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’in tavsiyesi üzerine çekirdekli kuru üzüm yemeyi unutmayın!

Bu güzel ve faydalı yazı için Metin Gümüş‘e teşekkür ediyoruz.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır”. H.Ş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.