Uzaya Gidecek İlk Türk’ün Ünvanı Twitter’da Belirlendi!Destek: Test Link
Sosyal Ağlar

UFO tarafından gerçekleştirilen “UFO Beni Uzaya Götür” kampanyasının devamı niteliğinde Twitter üzerinden #uzayagidenturkenedenir hashtag’i ile başlatılan kampanyada uzaya gidecek ilk Türk’ün unvanı Twitter üzerinden yürütülen yarışma ile belirlendi.

Bir süre önce uzaya adım atacak ilk Türk’ün ünvanının Twitter üzerinden belirleneceğini sizlerle paylaşmıştık. UFO Beni Uzaya Götür kampanyasının talihlisi gibi uzaya giden Türk’ün unvanını belirleyen talihli de İzmir’den oldu. Twitter üzerinden #uzayagidenturkenedenir hashtag’i aracılığıyla milyonların katılımıyla gerçekleşen yarışmada KOZMOTÜRK önerisini Twitter üzerinden paylaşan Pelin Yıldırım 10 Bin TL’lik ödülün sahibi oldu.

Önerinin sahibi Pelin Yıldırım

Önerinin sahibi Pelin Yıldırım

İngilizce’de astronot, Rusça’da kozmonot, Çince’de taykonot olarak adlandırılan “uzay insanı”nın Türkçe unvanını belirleyen yarışmada binlerce ilginç öneri toplandı. Türkiye’nin tüm bölgelerinden önerilerin toplandığı yarışmada jürinin de oldukça zorlandığı karar aşaması sonucunda ödül İzmir’e gitti. Fatih Portakal, Geveze ve Cenk Babaeren’den oluşan jüri onayı ile birinci seçilen KOZMOTÜRK önerisini paylaşan Pelin Yıldırım uzayagidecek ilk Türk’ün unvanını belirleme ayrıcalığını yakaladı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.